Ako z rozprávky: V srdci bratislavského betónového sídliska rastie zelená oáza

Záhradka v Petržalke
Foto: Facebook/Bratislava - Petržalka, Matúš Straka - koláž BratislavaDen.sk

Pri krásnej predzáhradke sa pristavili už mnohí obyvatelia.

Paneláky v mestách majú spoločný dvor alebo predzáhradku, o ktorú sa starajú miestni obyvatelia. Kým niektoré predzáhradky sú jednoduché a nie je na nich žiadna zeleň okrem trávy, iné hýria pestrými farbami kvetov.

Ak by ste sa vybrali na prechádzku do Petržalky k zastávke Farského, narazili by ste na zelenú oázu, ktorá sa vyníma uprostred betónového sídliska. Fotografie predzáhradky pridal na Facebook pán Martin.

Predzáhradka teší ľudí

Na predzáhradku narazil v čase, keď bola pokrytá kobercom rozkvitnutých kvetov a kríkov. „Možno to poteší niekoho oči tak, ako dnes moje,“ napísal k svojmu „nálezu“. Podľa obyvateľa predzáhradka pôsobí ako oáza pokoja medzi panelákmi.

Záhradka v Petržalke
Foto: Facebook/Bratislava - Petržalka, Matúš Straka - koláž BratislavaDen.sk

Krásna predzáhradka sa páči aj iným obyvateľom. Pani Miroslava chodí okolo pravidelne a podľa nej je toto miesto stále krajšie a krajšie.

„Veľmi pekná. Denne tadiaľ chodím a divím sa, že ju nikto neničí. Bývajú tu ľudia, vážiaci si prácu druhých a tešia sa z tej krásy,“ napísala pani Eliška.

Záhradka v Petržalke
Foto: Facebook/Bratislava - Petržalka, Matúš Straka - koláž BratislavaDen.sk

Najkrajšia predzáhradka

Petržalčania majú možnosť zapojiť sa každý rok do projektu mestskej časti, vďaka ktorému si môžu skrášliť svoje predzáhradky pri obytných domoch. Majú možnosť získať nové trvalky, dreviny alebo rekonštrukciu trávnatých plôch.

Vlani sa súťažilo o najkrajšiu predzáhradku. Nominované predzáhradky museli spĺňať určité pravidlá. Obyvateľom, ktorí sa starali o predzáhradky a získali najviac hlasov, mestská časť venovala darčekové poukazy na nákup záhradnických potrieb.

Má váš panelák peknú predzáhradku?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk