Ako začať s otužovaním? V Bratislavskom kraji sa ľadové medvede kúpu na viacerých miestach

Zimné plávanie, ľadový medveď
Foto: Facebook/ Slovenské ľadové medvede

Ľadové medvede si plávaním v studenej vode posilňujú imunitu. Je to zároveň koníček, pri ktorom môžete stretnúť nových ľudí.

Otužovanie sa stáva čoraz obľúbenejším a dopomohla k tomu aj pandémia. Čím chladnejšie počasie, tým ideálnejšie podmienky pre ľadové medvede.

Rady pre začiatočníkov

S otužovaním môže začať každý. Ako uvádza Bratislavský kraj na svojom webe, so zimným plávaním je potrebné začať veľmi opatrne a platia určité pravidlá.

Pre začiatok je dobré začať sa pravidelne sprchovať v studenej vode a plávať vonku v lete. Pred vstupom do vody sa odporúča skonzumovať ľahké jedlo, piť dostatok tekutín a rozcvičiť sa.

Plávanie v zimnej vode má niekoľko pozitívnych účinkov. Ľadové medvede tvrdia, že otužovanie posilňuje imunitu, vyplavujú sa vďaka nemu z tela endorfíny a je tiež vhodné na regeneráciu po športovom výkone.

Kde sa otužovať

Ľadové medvede podnikajú spoločné kúpanie na viacerých miestach. V rámci Bratislavy sú napríklad obľúbené jazero Veľký Draždiak v Petržalke a Zlaté Piesky. Niektorí sa kúpu aj priamo v Dunaji.

V okolí Bratislavy sú vyhľadávané Nové Košariská pri Dunajskej Lužnej, jazero pri Ivanke pri Dunaji, Slnečné jazerá pri Senci a ďalšie. Na Facebooku Ľadové medvede Veľká voda majú otužilci aj špeciálne pomenovanie. Termínom „vodande“ označujú rande s vodou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk