Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lesopark uprava cesty nase karpaty.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
10. augusta 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk

Aktivisti upozorňujú na práce v lesoparku. Bagre rozširujú lesnú cestu popri koryte Vydrice

Bagre, valce a tatrovky plné kameňa v lesoparku znepokojujú aktivistov z iniciatívy Naše Karpaty. Na sociálnej sieti sa ohľadom toho rozprúdila diskusia.

V bratislavskom lesoparku rozširujú Mestské lesy chodník v okolí riečky Vydrice od U Slivu smerom na Malý Slavín a vysypávajú ho makadamom, hrubým štrkom. Podľa iniciatívy sa jedna z najkrajších ciest v srdci lesoparku mení na širokú diaľnicu.

„Kto také cesty potrebuje? Cyklisti alebo turisti to nie sú. Tým by stačili opravy malých úsekov, kde sa občas drží blato. Jediným dôvodom môže byť len a len spevňovanie ciest pre kamióny odvážajúce drevo. A tak sa opäť dostávame k otázke, prečo je ťažba dreva v lesoparku NADRADENÁ rekreácii, športu a ochrane prírody?,“ pýtajú sa. Iniciatíva tak naznačuje, že úpravy chodníka na cestu robia Mestské lesy kvôli budúcej ťažbe dreva.

Cesta lesopark nase karpaty mtbiker.jpg
www.facebook.com MTBiker

Podľa riaditeľa Mestských lesov v Bratislave Juraja Zikmunda sa „cesty dávajú dokopy pravidelne, podľa dostupnosti prostriedkov. Občania sa nám sťažovali, že na ceste je blato, čo s tým plánujeme robiť, Je to úplne bežné, že sa dávajú dokopy cesty.“ Uviedol to pre portál dennikn.sk. Keďže bola cesta blatová a podmočená, bolo ju potrebné opraviť, s ťažbou dreva to vôbec nesúvisí.

Bol však potrebný rovno takýto veľký zásah, alebo len stačil menší chodníček? Výrazný zásah môže vážne ohroziť biotop riečky Vydrice, na ktorý sú naviazané vzácne druhy živočíchov.

Tatrovka lesopark nase karpaty mtbiker.jpg
www.facebook.com MTBiker

Podľa mesta sa lesné nespevnené cesty, krajnice ciest a odstavné plochy v lesoparku opravujú v rámci plánu opráv na tento rok. „Opravené cesty budú môcť využívať nielen cyklisti a turisti v tejto rekreačnej lokalite, ale aj samotní pracovníci Mestských lesov v Bratislave pri prácach v bratislavskom lesoparku, ako aj hasiči napríklad v prípade požiarov či iných živelných katastrof,“ uviedla pre portál teraz.sk Veronika Šafáriková z komunikačného oddelenia magistrátu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X