Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovanie v Starom Meste
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Google maps, Bratislavadeň - koláž Bratislavadeň
9. novembra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.sk Diskusia()

Aktualizované: Kto má zodpovednosť za parkovisko na pozemku magistrátu? Vallovci sa vyhovárajú na Aufrichtovej úrad

Parkovisko je nielen zanedbané, ale aj neustále obsadené autami ľudí z ubytovne a okolitých kancelárií.

Parkovanie je na mnohých miesach v Bratislave problematické. Staré Mesto má taktiež veľa úzkych uličiek či iných miest, kde nevedia zaparkovať ani domáci obyvatelia.

Odstránená dopravná značka

Jedným z nich je aj pozemok s parcelným číslom 7938/8. Nachádza sa na ňom parkovisko, ktoré už roky trápi obyvateľov okolitých domov.

Parkovanie v Starom Meste
Zanedbané parkovisko v Starom Meste.Foto: Google maps

Parkovisko je v zlom stave. Ako nás informoval čitateľ, z pozemku bola odstránená pôvodná dopravná značka, ktorá je na fotografii vyššie. Spôsobilo to parkovanie cudzích áut na pozemku, najmä majiteľov áut z okolitých kancelárií a ubytovne.

Parkovanie v Starom Meste
Zanedbané parkovisko v Starom Meste.Foto: Google maps

Na zanedbanej ploche sú taktiež výtlky. Po daždi sa na nej tvoria hlboké mláky, čo komplikuje parkovanie.

Parkovanie v Starom Meste
Na parkovisku sú hlboké jamy.Foto: Bratislavadeň

Vallov úrad sa vyhovára na Aufrichtovej úrad

Zisťovali sme, komu patrí pozemok a či sa majiteľ pozemku chystá podniknúť náležité kroky na zlepšenie parkovania v danej lokalite.

Ako prvý sme oslovili bratislavský magistrát. Hovorkyňa Katarína Rajčanová nás informovala, že nespravujú pozemok. „Lokalita je vo vnútrobloku, kde nie sme správca,“ uviedla. Odporučila obrátiť sa na miestny úrad v Starom Meste.

Z komunikačného oddelenia miestneho úradu v Starom Meste sme dostali však informáciu, že pozemok je vo výlučnej správe bratislavského magistrátu.

„Predmetný pozemok parcelné číslo 7938/8 nie je v správe mestskej časti, ani v jej výlučnom vlastníctve. Majetkovoprávnym šetrením sme zistili, že uvedený pozemok je vo vlastníctve a výlučnej správe Hlavného mesta SR Bratislavy,“ uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Magistrát sa však bráni tým, že dopravnú značnu, ktorá bola odstránená, vydal Starému Mestu a správcom by mala byť mestská časť. „Uvedený vnútroblok je tzv. účelovou cestou, kde je Staré Mesto orgánom štátneho odborného dozoru, ktorý môže danú vec prešetriť,“ uviedla hovorkyňa magistrátu. Dodala, že v rámci samotného pozemku budú s obyvateľmi vnútrobloku hľadať možné riešenie na využitie pozemku v súvislosti s parkovaním do budúcna.

Reakcia Starého Mesta

Oslovili sme napokon ešte raz Staré Mesto, keďže podľa vyjadrenia magistrátu je za odstránenie dopravnej značky a o stav parkoviska zodpovedná mestská časť.

Hovorca Starého Mesta uviedol, že dopravná značka bola v roku 2014 prerokovaná v operatívnej komisii hlavného mesta a mestská časť o jej osadenie skutočne požiadala. Keďže však išlo o predošlé vedenie úradu, terajšie vedenie presne nevie, prečo potrebovali značku osadiť.

Dopravná značka niesla text Okrem dopravnej obsluhy a vozidiel s platnou parkovacou kartou MÚ Staré Mesto, čo podľa hovorcu neoznačuje parkovisko, ale zákaz vjazdu všetkých vozidiel s výnimkou tých na tabuli. Na tomto pozemku nie je dopravné značenie miest pre rezidentov. „Rezidenčnou parkovacou politikou Starého Mesta nie je možné regulovať vjazdy do ulíc a preto sa tam táto značka nevráti,“ vysvetlil hovorca.

Staré Mesto trvá na tom, že starostlivosť o zeleň spadá pod priamu správu magistrátu ako vlastníka pozemku. „Pozemok nie je definovaný ako parkovisko, autá podľa priloženej fotografie parkujú na nespevnenej ploche (kde by mala byť zeleň),“ uzavrel Števove.

Parkovanie v Starom Meste
Výpis z Katastra nehnuteľností, kde je uvedený vlastník pozemku.Foto: zbgis.skgeodesy.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X