AKTUÁLNE: Pentagon má opäť menej drogových dílerov, polícia tu zasahovala od rána

Policia vrakuna drogy dileri kolaz.jpg
Foto: KR PZ Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Bratislavská polícia pokračuje v intenzívnom boji proti dílerom vo Vrakuni.

Bratislavská polícia pokračuje v intenzívnom boji proti dílerom vo Vrakuni. Bytový dom na Stavbárskej ulici, známy pod názvom Pentagon, má podľa polície opäť menej dílerov.

V tlačovej správe o tom informovala bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

Dnes v skorých ranných hodinách zasahovala Bratislavská kriminálka spolu s Pohotovostným policajným útvarom proti drogovým dílerom v Pentagon,“ uviedla hovorkyňa s tým, že bližšie informácie poskytnú počas dnešného dňa.

Policia vrakuna drogy dileri 4.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Policajti zasahovali dnes ráno na Stavbárskej ulici pri akcii s názvom Metla, zameranej na drogovú trestnú činnosť.

V bytovom dome na Stavbárskej ulici vykonali domovú prehliadku a zaistili materiál, ktorý experti označili za metamfetamín,“ uviedla Martiniaková. Vyšetrovateľ Policajného zboru obvinil 30-ročného Dominika K. z Bratislavy zo zločinu drogovej trestnej činnosti, čím mu zabránil v ďalšej distribúcii drog koncovým užívateľom v objekte Pentagon a v jeho blízkom okolí.

Obvinený pravdepodobne od júna 2021 prechovával drogy v byte na Stavbárskej ulici a ďalej ich predával. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až 10 rokov.

Policia vrakuna drogy dileri 3.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Bratislavské samosprávy roky žiadajú tvrdší postup štátnej polície voči trestnej činnosti a dílerom drog v bezprostrednej blízkosti Pentagonu. Na sociálnej sieti to uviedol k dnešnému zásahu polície primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Oceňujem prístup polície, ktorá mala v Pentagone viacero akcií a dnes ráno aj raziu, pri ktorej zatkla viacerých dílerov. Zlepšenie kvality života ľudí v tejto lokalite vieme z pozície mesta dosiahnuť iba v spolupráci s políciou, kombináciou mäkkých a tvrdých opatrení,“ dodal primátor.

Policia vrakuna drogy dileri 2.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Mesto vytvorilo špeciálnu grantovú výzvu na podporu prevencie, bezpečnosti a znižovania rizík, ktorou podporuje mimovládne organizácie zaoberajúce drogovou problematikou, už tretí rok.

Tie poskytujú odbornú pomoc ľuďom užívajúcim drogy, trpiacim závislosťou a abstinujúcim, ktorým profesionálna odborná podpora pomáha v každodennom zvládaní choroby.

Priamo na Pentagone začal počas leta pôsobiť aj mestský terénny tím pomáhajúci obyvateľkám a obyvateľom sociálnym poradenstvom v náročných situáciách (napríklad pri ohrození stratou bývania, ťažkostiach s prácou alebo zadĺžením),“ uzavrel Vallo.

Policia vrakuna drogy dileri 1.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk