Štatistiky očkovanie Bratislava a Bratislavský kraj: Počet a percento zaočkovaných, 30. týždeň

A doctor fills a syringe with the Johnson & Johnson COVID-19 vaccine at a vaccination center in Kabul, Afghanistan, Sunday, July 11, 2021. The COVID-19 vaccines were donated by the United States and delivered through the U.N.-backed COVAX program. Another shipment is expected to arrive later this month. ()
Foto: AP Photo/Rahmat Gul

Zaočkovaných je v krajine viac ako 2,2 milióna ľudí, obe dávky vakcíny dostalo viac ako 1,9 milióna osôb.

Aktuálne sa celkovo na Slovensku očkuje vo viac ako 60 firmách, záujem o očkovanie v ambulanciách prejavilo viac ako 500 lekárov. Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 257 069, za predchádzajúci deň pribudlo 4 189 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny celkovo dostalo 1 990 091 ľudí, uplynulý deň zaočkovali 8 334 ľudí.

Bratislava podporí obyvateľov zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 súťažou o ročný predplatný lístok na mestskú hromadnú dopravu (MHD). Ide o súčasť kampane Bratislava za kolektívnu imunitu, v ktorej mesto vyzýva obyvateľov, aby sa dali zaočkovať a pomohli tak dosiahnuť 75-percentnú zaočkovanosť, ktorá predstavujú pre Bratislavu hranicu kolektívnej imunity.

Ako motiváciu pre tých, ktorí sa zaočkovať dajú, ale aj pre tých, ktorí už sú zaočkovaní, ponúkame možnosť vyhrať ročnú električenku v hodnote 199 eur na MHD v Bratislave,“ uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Každé dva týždne vyžrebujú z tých, ktorí sa zaregistrujú do súťaže na kolektivnaimunita.sk, 15 výhercov. Súťaž potrvá osem týždňov.

V Bratislavskom kraji pribudlo k 29. júlu 348 zaočkovaných prvou dávkou, spolu ich je 386 902. Druhou dávkou je zaočkovaných v Bratislavskom kraji už 353 439, dostalo ju 637 ľudí.

Štatistiky percento zaočkovaných osôb a čakateľov na očkovanie Bratislava I – Staré Mesto, Bratislava II – Ružinov, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Bratislava III – Nové Mesto, Rača, Vajnory, Bratislava IV – Karlova Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica, Bratislava V – Petržalka, Jarovce, Rusovce, Čunovo, Malacky, Pezinok, Senec:


Ak sa vám štatistiky nezobrazujú správne, kliknite sem


Ak sa vám štatistiky nezobrazujú správne, kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk