Grécky ostrov Chios bojuje s požiarmi, vláda vyhlásila stav núdze

73548_greece_wildfires_19742 640x420.jpg

23.6.2025 (SITA.sk) – Grécky ostrov Chios zápasí s požiarmi, vláda v pondelok vyhlásila stav núdze. Ostrov čelí piatim samostatným ohniskám požiarov. Grécky minister civilnej ochrany Ioannis Kefalogiannis uviedol, že rozhodnutie prijali preto, aby miestne úrady „mohli okamžite prijať potrebné opatrenia“.

Na zvládnutie požiarov bolo nasadených približne 190 hasičov, 38 hasičských vozidiel, 12 vrtuľníkov a štyri lietadlá zhadzujúce vodu, uviedol hasičský zbor.

Meteorológovia pre Grécko na nasledujúce dni predpovedajú vlnu horúčav a očakávajú teploty nad 40 stupňov Celzia, a to aj v hlavnom meste Atény.

Viac k témam: Požiare v Grécku, Stav núdze
Zdroj: SITA.sk – Grécky ostrov Chios bojuje s požiarmi, vláda vyhlásila stav núdze © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk