Kollár splnil rozsudok súdu, Čurillovi sa ospravedlnil aj verejne

86354_6482d07c0220d242366347 scaled 1 640x420.jpg

13.5.2026 (SITA.sk) – Kollár už zaplatil policajtovi Jánovi Čurillovi 50-tisíc eur, čím rešpektoval právoplatný rozsudok súdu.

Politik Boris Kollár sa policajtovi Jánovi Čurillovi za výrok o „čurillovskej mafii“ ospravedlnil už aj na sociálnej sieti. Naplnil tak predmet právoplatného rozsudku súdu.

„Nakoľko ma súd zaviazal v rozsudku urobiť toto písomné ospravedlnenie v tejto doslovnej forme a ja rešpektujem zákony rovnako ako aj rozhodnutia akéhokoľvek súdu lebo ak by sme toto začali spochybňovať nebudeme mať na Slovensku demokraciu ale len chaos či anarchiu, tak uverejňujem toto záväzné stanovisko – Ospravedlňujem sa Janovi Čurillovi za moje výroky ,Čurillovskej mafii‘ a Čurillovej mafii vyslovené dňa 17.9.2021 na tlačovej konferencii v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré neprípustným spôsobom zasiahli do osobnostných prav Jana Čurillu tieto výroky sa nezakladali na pravde,“ napísal Kollár.

Kollár už zaplatil policajtovi Jánovi Čurillovi 50-tisíc eur, čím rešpektoval právoplatný rozsudok súdu v časti uloženej povinnosti zaplatiť náhradu nemajetkovej ujmy.

Výrok o „čurillovskej mafii” povedal Boris Kollár ešte v roku 2021. Podľa rozhodnutia Mestského súdu Bratislava IV, ktoré neskôr potvrdil aj Krajský súd v Bratislave ním vtedajší predseda Národnej rady SR zasiahol do osobnostných práv policajta. Porušil tiež prezumpciu neviny, keďže Čurilla bol v tom čase len obvinený. Zároveň tieto výroky odzneli na tlačovej konferencii, ktorá mala široký mediálny dosah.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Čurillovci, Ospravedlnenie, Rozsudok
Zdroj: SITA.sk – Kollár splnil rozsudok súdu, Čurillovi sa ospravedlnil aj verejne © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk