Miele na IFA 2025: Ďalší krok k dokonalému upratovaniu – nový Triflex HX3 Pro Aqua zvládne vysávanie aj mokré čistenie

76141_2025 058_01 640x420.jpg

25.8.2025 (SITA.sk) – Jednou z nich je aj tretia generácia akumulátorových tyčových vysávačov Triflex HX3. Tento kompaktný univerzál kombinuje flexibilitu a výkon predchodcu HX2 so zvýšeným komfortom obsluhy. Spoločnosť Miele tak vstupuje do rýchlo rastúceho trhového segmentu so svojím novým riešením mokrého čistenia.

V ponuke bude šesť modelov, dva z nich priamo s novou hubicou Aqua Twister Pro. Tá dokáže tvrdé podlahy nielen vysať, ale i hĺbkovo vyčistiť pomocou dvoch rotačných kotúčov. Nádoba na vodu s objemom 300 ml vystačí na plochu až 150 m², pričom môžete zvoliť jednu z troch úrovní dávkovania vody. Unikátny 360° svetelný LED pás navyše zvýrazní aj jemné nečistoty, takže výsledkom je žiarivo čistá podlaha. Hubicu bude možné dokúpiť aj k ostatným verziám HX3.

Výkonnejší, praktickejší a s väčšou výdržou

Na tvrdých podlahách ponúka Triflex HX3 o 33 % dlhšiu prevádzkovú dobu* než jeho predchodca a pri použití samotnej jednotky PowerUnit až 70 minút prevádzky. Využijete to napríklad na vysávanie auta alebo rýchly úklid kuchyne. Prístroj dosahuje účinnosť zachytenia prachu cez 99,99 %**, a pre extra náročné nečistoty je k dispozícii desaťsekundový režim Boost.

Nový prehľadný displej zobrazuje zostávajúci čas prevádzky, nastavený výkon aj stav akumulátora. Vylepšený systém vyprazdňovania zásobníka s hladkými povrchmi zabezpečuje, že prach jednoducho vypadne bez nutnosti kontaktu s nečistotami.

Overený koncept 3 v 1

Rovnako ako jeho predchodca, víťaz testu Stiftung Warentest (10/2024), využíva Triflex HX3 patentovanú konštrukciu 3 v 1. PowerUnit je možné jednoducho prestaviť na vysávanie pod nábytkom, nad hlavou alebo v samostatnom režime. V dolnej polohe vysávač samostatne stojí, čo uľahčuje prestávky aj skladovanie.

Integrované LED osvetlenie BrilliantLight odhalí aj tie najmenšie častice prachu, automatická detekcia povrchu šetrí energiu a predlžuje životnosť akumulátora, a HEPA Lifetime filter zachytí 99,999 %** všetkých častíc a alergénov.

Triflex HX3 Pro Aqua spája maximálny sací výkon s intenzívnym mokrým čistením v jednom flexibilnom systéme a nastavuje nový štandard pre každodenné upratovanie. Starostlivosť o podlahy tak bude opäť jednoduchšia, rýchlejšia a dôkladnejšia, a to v čase, keď zákazníci stále viac vyhľadávajú multifunkčné riešenia.

Nový Triflex HX3 bude v predaji od marca 2026.

Miele na IFA 2025

IFA 2025 sa tento rok koná od 5. – 9. septembra. Miele tu bude tradične vystavovať v prémiovej hale 2.1. Atmosféru podporí aj kulinársky zážitok, pretože na stánku bude variť dvojnásobný michelinský šéfkuchár Alexander Herrmann.

* Až 32 minút prevádzky na tvrdých podlahách s elektrickou kefou, minimálne nastavenie
** Podľa IEC 62885-4:2020

Informačný servis

Viac k témam: Miele, PR, Upratovanie
Zdroj: SITA.sk – Miele na IFA 2025: Ďalší krok k dokonalému upratovaniu – nový Triflex HX3 Pro Aqua zvládne vysávanie aj mokré čistenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk