14.8.2026 (SITA.sk) – Rodičia maloletých osôb mali umožniť ich sobášny akt, pričom maloleté osoby boli v čase skutku v postavení podriadenosti a odkázanosti na svojich rodičov.
Polícia obvinila štyroch ľudí podozrivých z trestnej činnosti súvisiacej s obchodovaním s ľuďmi. Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboruLea Vilhanová, vyšetrovateľ jednotky nelegálnej migrácie ÚBOKPrezídia PZ zadržal štvoricu podozrivých po rozsiahlej operatívno-pátracej činnosti a vyšetrovaní 12. augusta 2026, v prievidzskom okrese.
Sobášny akt maloletých
Na zadržaní podozrivých z obchodovania s ľuďmi participovala aj mobilná zásahová jednotka Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance.
„Obvinenie bolo vznesené voči dvom ženám a dvom mužom pre zločin obchodovania s ľuďmi spáchaný formou spolupáchateľstva. Podľa doterajších zistení mali rodičia maloletých osôb umožniť ich sobášny akt, pričom maloleté osoby boli v čase skutku v postavení podriadenosti a odkázanosti na svojich rodičov,” uviedla Vilhanová.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Osoby prepustené zo zadržania
Doplnila, že maloleté deti umiestnili 12. augusta prostredníctvom príslušných orgánov sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately do náhradnej ústavnej starostlivosti. Policajná hovorkyňa tiež informovala, že tri zo štyroch obvinených osôb boli po vykonaní procesných úkonov 13. augusta 2026 prepustené zo zadržania.
„Voči jednému z obvinených mužov vyšetrovateľ podal návrh na vzatie do väzby z dôvodu obavy, že bude pokračovať v trestnej činnosti,” uzavrela Vilhanová.
Viac k témam: hovorkyňa policajného prezídia, Obchodovanie s ľuďmi, Obvinenie, Polícia
Zdroj: SITA.sk – Polícia obvinila štyroch ľudí podozrivých z trestnej činnosti súvisiacej s obchodovaním s ľuďmi – FOTO © SITA Všetky práva vyhradené.

