Aký les sa dá zjesť? Príďte si aj vy vysadiť stromčeky do jedlého lesa

Kolaz bratislava ovocny sad vysadba.jpg
Foto: ilustračné, Pixabay

Tento projekt nie je len prospešný pre miestnych obyvateľov, ale aj pre chránené vtáctvo, ktoré bude mať viac potravy v blízkosti svojho hniezdiska na Sysľovských poliach.

Jeden z novembrových víkendov ponúka jedinečnú príležitosť zapojiť sa do udržateľného projektu výsadby stromov a kríkov v Sysľovských poliach. Ak vás zaujíma, ako môžete prispieť k zelenšej a biodiverzitnejšej Bratislave, tento program je určený práve pre vás. Počas 11. novembra v čase medzi 10.00 a 16.00 hod. sa môžete aj vy pridať k dobrovoľníkom a pomôcť s výsadbou jedlého lesa na Sysľovských poliach.

Na Sysľovských poliach sa zorganizuje výsadba až 103 stromov a 145 kríkov, medzi ktorými nájdete stromy ako jabloň planá, hruška planá, jarabina vtáčia, moruša biela, čerešňa vtáčia, jarabina oskorušová či orech kráľovský a tiež kríky od ríbezle čiernej, ruže šípovej, cez bazu, trnku, hloh, vtáčí zob, drieň, až po zemolez a dráč obyčajný.

Tento projekt nie je len prospešný pre miestnych obyvateľov, ale aj pre chránené vtáctvo, ktoré bude mať viac potravy v blízkosti svojho hniezdiska na Sysľovských poliach. Les bude rozdelený na tri časti, a to orechový sad, plocha s ovocnými drevinami, z ktorých môžu ujedať vtáky aj ľudia, a treťou časťou bude priestor medzi, kde pribudne skromný mobiliár pre oddych.

Nezabudnite sa pred príchodom zaregistrovať tu. Nasadnite na MHD a vystúpte na zastávke Vývojová. Odtiaľ sa prejdite k Polícii SR Rusovce a pokračujte na miesto sadenia. Môžete tiež využiť príležitosť a zjednodušiť si cestu napríklad na bicykli, ktorý vám požičia Cyklokoalícia.

Nakoľko cesta sem je dlhočizná, tak sa na miesto sadenia budete môcť dopraviť spred budovy Polície SR Rusovce na bicykloch, ktoré zabezpečí Cyklokoalícia,“ odkazujú organizátori prostredníctvom udalosti na sociálnej sieti, kde tiež nájdete viac informácii o podujatí.

Týmto projektom môžete aj vy prispieť k zelenšiemu Bratislavskému mestu a podporíte biodiverzitu v okolí. Ak máte záujem o aktívne strávený víkend, neváhajte sa zapojiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk