Aký osud čaká jediný psí výbeh v Dúbravke? Miestom má prechádzať cyklotrasa

Psí výbeh v Dúbravke
Foto: Bratislavadeň

V psom výbehu sú hracie prvky pre psov či lavičky na oddych.

Ak máte psíka a nebývate v okolí Dražickej ulice, pobehať si nemôže v žiadnom inom oplotenom psom výbehu v Dúbravke. Svojho štvornohého miláčika tak musíte vziať jedine do psieho výbehu v inej mestskej časti alebo ho pustiť na inom mieste.

Na Dražickej ulici stoja oproti sebe dva výbehy. Prvý z nich je užší a dlhší, nájdete v ňom hracie prvky pre psy, lavičky na oddych či smetné koše na exkrementy. Druhý výbeh má menej zelene a je bez hracích prvkov.

Psí výbeh v Dúbravke
Psie výbehy stoja oproti sebe. Foto: Bratislavadeň

Do redakcie sa nám ozvala čitateľka, ktorá sa s ostatnými psíčkarmi obáva zrušenia výbehu na ľavej strane. „Dopočuli sme sa, že tade má ísť cyklotrasa, už tam boli aj na obhliadke,“ opísala.

Za realizáciu projektu zodpovedá bratislavský magistrát. Hovorkyňa Dagmar Schmucková nám potvrdila, že miestom, kde stojí výbeh s hracími prvkami, bude viesť cyklotrasa a v súčasnosti prebieha konanie pre získanie umiestnenia stavby.

Psí výbeh v Dúbravke
Týmto miestom má viesť cyklotrasa. Foto: Bratislavadeň

Psíčkari sa však nemusia obávať zrušenia výbehu, pretože po dohode s Dúbravkou bude presunutý na iné miesto. „Nová poloha cvičiska musí spĺňať viacero podmienok stanovených mestskou časťou, ako napríklad výstavba oplotenia, cvičebných prvkov, vybudovanie vodnej prípojky, disponovanie vzrastlou zeleňou či obslužnosť spevnenou komunikáciou,“ vysvetlila hovorkyňa.

Psí výbeh v Dúbravke
Týmto miestom má viesť cyklotrasa. Foto: Bratislavadeň

Hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová doplnila, že v hre je nový výbeh v blízkosti konečnej električiek na Saratovskej ulici. „Termín realizácie cyklotrasy je závislý od získania stavebného povolenia,“ uzavrela Schmucková.

Výbeh, ktorý vidíte na fotografii nižšie, sa podľa slov Marcinátovej aktuálne rozširuje a psíkovia budú mať na pohyb viac miesta.

Psí výbeh v Dúbravke
Tento výbeh pre psov ostane. Foto: Bratislavadeň
Psí výbeh v Dúbravke
Tento výbeh pre psov ostane. Foto: Bratislavadeň

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk