Alarm odhalil dvoch lúpežníkov, chceli kradnúť v pivniciach na Starých Gruntoch

Kolaz bratislava policia lupez.jpg

Dvaja páchatelia sa vlámali do pivničných priestorov budovy. Na šťastie ich odhalil alarm majiteľov, ktorí privolali policajnú hliadku.

V nočných hodinách dňa 4. januára 2024 sa v jednom z obytných domov v štvrtom bratislavskom okrese udiala nepríjemná udalosť. Dvaja páchatelia sa vlámali do pivničných priestorov budovy. Na šťastie ich odhalil alarm majiteľov, ktorí privolali policajnú hliadku.

O 1.00 hod. ráno totižto zobudil alarm zástupcu vlastníkov bytov a nebytových priestorov na Starých Gruntoch, ktorý oznamoval násilné otvorenie pivničných priestorov. Ďalší alarm sa ozval o pár minút neskôr z inej časti pivníc.

V pivničných priestoroch sa nachádzali dvaja neznámi lupiči. Tí poškodili dvere vedúce do pivníc a vnikli dovnútra. Ich plány však boli rýchlo zmarené, pretože ich pri čine vyrušila hliadka polície štvrtého bratislavského okresu.

Na mieste udalosti boli dvaja muži obmedzení na osobnej slobode a eskortovaní na príslušné policajné oddelenie. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV obvinil 29-ročného Martina T. a 33-ročného Filipa N. z prečinu poškodzovania cudzej veci v súbehu so zločinom krádeže.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava IV predložil návrh na vzatie obvinených do väzby. V prípade preukázania viny pred súdom im hrozí trest odňatia slobody na dobu od troch do desiatich rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk