Ali z Turecka čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti

Zadrzane_drogy_a_zbrane_kr_pz_ba.jpg
KR PZ v Bratislave

Trest odňatia slobody na tri až desať rokov hrozí v prípade preukázania viny 29-ročnému Turkovi Alimu A., ktorého policajný vyšetrovateľ v Bratislave V obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Podľa doterajších informácií colníci 3. mája krátko po 21. hodine na hraničnom priechode Jarovce – Kittsee v smere do Rakúska kontrolovali auto značky Infinity. U troch členov posádky zaistili dve krátke guľové zbrane, dva zásobníky, päť nábojov, kovovú škatuľu so žiletku, kovovou trubičkou, lyžičkou a tri plastové vrecká s obsahom neznámych kryštalických látok.

Podľa predbežných výsledkov z Kriminalistického a expertízneho ústavu zaistili 183 mg bieleho kryštalického materiálu s účinnou látkou metamfetamín, ktorý zodpovedá minimálne trom bežným jednotlivým dávkam drogy. Takisto zaistili béžový kryštalický materiál s hmotnosťou 10 125 mg s účinnou látkou metamfetamín, ktorý zodpovedá minimálne 120 bežným jednotlivým dávkam drogy a 1 874 mg béžového kryštalického materiálu s účinnou látkou metamfetamín, ktorý zodpovedá obvykle 20 jednorazovým dávkam drogy.

Policajný vyšetrovateľ v danom prípade začal aj trestné stíhanie vo veci prečinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Vecou sa aj naďalej zaoberajú policajti oddelenia Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk