Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zasadnutie mestského zastupiteľstva, mestské zastupiteľstvo
ilustračné: SITA
29. júna 2018 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDeň.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Ani po týždni sa bratislavskí mestskí poslanci k parkovaniu nedostali, na zasadnutí vládla anarchia

Ani po týždni sa bratislavskí mestskí poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva k parkovaniu nedostali. Naposledy mestské zastupiteľstvo zasadlo v piatok 22. júna, ďalšie zastupiteľstvo bolo vo štvrtok 28. júna.

V programe mali poslanci aj parkovaciu politiku v meste. Už niekoľkýkrát mali na stole návrh Dodatku Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou. Po viacerých neúspešných pokusoch o jeho schválenie ho poslancom opäť predkladal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Viackrát sa poslanci s primátorom pri tomto bode pohádali alebo sa k jeho prerokovaniu vôbec nedostali. Túto tému z rokovania primátor už aj viackrát stiahol. Vo štvrtok sa poslanci pre prestávky, hádky a presunuté body k parkovacej politike vôbec nedostali. Nedokončené rokovanie poslancov sa skončilo približne o 19:30.

Naposledy sa to isté stalo na zasadnutí mestského zastupiteľstva minulý týždeň v piatok. V rokovacej sále sa rozpútala diskusia, počas ktorej niektorí poslanci slovne útočili na primátora. Zavedenie parkovacej politiky v hlavnom meste SR Bratislave sa stále odďaľuje.

Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré určuje pravidlá parkovania v meste, platí od 1. marca minulého roka. Aby však mohli bratislavské mestské časti parkovaciu politiku praktizovať, musí byť schválený dodatok k štatútu. Dodatok k Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy upravuje kompetencie hlavného mesta a mestských častí v užívaní ciest I. až IV. triedy.

Situácia v bratislavskom mestskom zastupiteľstve je už dlhší čas napätá. V rokovacej sále počas mestských zastupiteľstiev je anarchia. To, čo sa tam deje nemá so zdravým rozumom nič spoločné, tvrdí Nesrovnal. V marci tak reagoval na otázku, aký je jeho názor na zasadnutia zastupiteľstva, ktoré v súčasnosti strácajú kultúru, sú plné zmätkov, nepochopenia a často chýba disciplína.

„Máme riešiť problémy ľudí a nie prezentovať samých seba predkladaním rôznych bodov a zmenami programu rokovania,“ poznamenal primátor.

Rokovania mestského zastupiteľstva nemali podľa poslanca Branislava Kaliského žiadnu kultúru od začiatku tohto volebného obdobia. „Politické, emotívne a veľakrát urážlivé vystúpenia poslancov na zastupiteľstvo síce nepatria, sú však spôsobené tým, aká je príprava materiálov. Je logické, že odpoveďou na neúctivé správanie sa primátora voči poslancom spôsobuje neúctivé správanie sa druhej strany k nemu,“ pokračoval Kaliský.

Necelý polrok pred komunálnymi voľbami mestské zastupiteľstvo podľa mestskej poslankyne Dany Čahojovej nerokuje tak, ako by malo. „Myslím si, že to spôsobuje porušovanie rokovacieho poriadku a zodpovednosť za to má primátor. Väčšina obyvateľov nerozumie, čo sa tu deje a mali by si viac všímať, čo sa deje vo vnútri Primaciálneho paláca,“ dodala.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X