Anketa najlepšej fotky bratislavskej MHD roku 2019 pozná svojho víťaza

Zdroj: pixabay.com

Tretí ročník obľúbenej ankety na stránke imhd.sk pozná víťaza. Prvé miesto ankety Fotka roka 2019 v bratislavskej sekcii obsadila táto fotografia.

Počas roka 2019 bol veľký záujem o zapojenie sa do ankety o najlepšiu fotografiu bratislavskej MHD. Celkovo bolo poslaných 4 168 fotografií, ktoré sa uchádzali o prvé miesto. Spomedzi týchto fotografií bolo vybraných 116 najlepších.

Následne sa z tohto výberu zostavilo finálnych 10 fotografií, ktoré bojovali o prvú priečku hlasovaním návštevníkmi stránky imhd.sk Hlasovanie o najlepšiu fotku bratislavskej MHD prebiehalo od 20. do 31. januára 2020.

Na treťom mieste sa umiestnila fotografia zachytávajúca električku Škoda 30T na obratisku Jungmanova s charakteristickým pozadím sídliskovej Petržalky. Fotograf použil dlhý expozičný čas a vysokú clonu, ktorá rozžiarila pouličné lampy ako hviezdy na nočnej oblohe. Táto fotografia zaujala 15 percent hlasujúcich a tak získala bronz.

3.jpg
Autor: NightOwl imhd.sk

Druhé miesto patrí fotografii, ktorá bola vyhotovená za mesačného svitu. Sú na nej trolejbusy výrobcu Škoda počas fotojazdy, ktorú zorganizovali fanúšikovia projektu Dopravní fotoakce v spolupráci s DPB. Ide o najkrajšiu fotozastávku z danej akcie. Fotografia tak zastáva druhé miesto s 23 percentami z celkového počtu hlasov.

Autor: Honza Tran imhd.sk

A na prvom mieste a zároveň absolútnym víťazom ankety roka 2019 je fotografia vianočnej električky na zastávke Kapucínska. Je na nej električka ČKD Tatra T6A5 #7901 s vianočnou výzdobou. Vďaka dlhej expozícií vznikla táto znamenitá fotografia električky.

Autor: Matej Kotuľa imhd.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk