Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dk_dubravka.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.archinfo.sk
11. mája 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Architektonická súťaž na rekonštrukciu Domu kultúry v Dúbravke pozná svojho víťaza

Architektonická súťaž na rekonštrukciu a dostavbu objektu Domu kultúry v mestskej časti Dúbravka už pozná svojho víťaza. Na základe hodnotenia odbornej poroty sa víťazom súťaže stal návrh Miroslava Vrábela. Na druhom mieste skončil návrh autorov Mariana Šulíka a Barbory Svatíkovej.

Do uzávierky súťaže, ktorá bola 21. apríla, bolo predložených päť návrhov. Všetky návrhy sa dajú pozrieť na internetových stránkach www.archinfo.sk a www.dubravka.sk, zároveň ich vystavia v Dome kultúry Dúbravka.

„Pozitívne je prepojenie komerčných priestorov s námestím. Vybudovanie a usporiadanie námestia pre účely konania trhov. Ako jediný invenčne rieši perspektívne využitie plochy strechy. Pozitívom je využitie spoločného priestoru s presvetlením a umiestnením výťahu, jednoduchá prevádzková štruktúra objektu,“ zhodnotila víťazný návrh porota.

Dk_dubravka_2.miesto.jpg
2. miesto. Foto: www.archinfo.sk

Verejnú anonymnú jednokolovú architektonickú súťaž na riešenie Rekonštrukcie a dostavby objektu Domu kultúry Dúbravka vyhlásila mestská časť 8. marca. Podľa vedúceho oddelenia územného rozvoja a životného prostredia Miestneho úradu Dúbravka a predsedu poroty Pavela Gašparoviča bolo účelom súťaže vyhľadať optimálne riešenie verejných priestorov v kontexte stavby v centrálnom území mestskej časti, vytvorenie plnohodnotného mestského prostredia s námestím a s doplnením jeho funkcií, vznik verejných a poloverejných priestorov a zelených plôch v rozvojovej osi Dúbravky. Víťazný návrh mal tiež aktivizovať potenciál objektu Domu kultúry Dúbravka novými funkciami a technickým vybavením, dosiahnuť ekonomickú efektívnosť dominanty centra Dúbravky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X