Architektonická súťaž na rekonštrukciu Domu kultúry v Dúbravke pozná svojho víťaza

Dk_dubravka.jpg

Architektonická súťaž na rekonštrukciu a dostavbu objektu Domu kultúry v mestskej časti Dúbravka už pozná svojho víťaza. Na základe hodnotenia odbornej poroty sa víťazom súťaže stal návrh Miroslava Vrábela. Na druhom mieste skončil návrh autorov Mariana Šulíka a Barbory Svatíkovej.

Do uzávierky súťaže, ktorá bola 21. apríla, bolo predložených päť návrhov. Všetky návrhy sa dajú pozrieť na internetových stránkach www.archinfo.sk a www.dubravka.sk, zároveň ich vystavia v Dome kultúry Dúbravka.

„Pozitívne je prepojenie komerčných priestorov s námestím. Vybudovanie a usporiadanie námestia pre účely konania trhov. Ako jediný invenčne rieši perspektívne využitie plochy strechy. Pozitívom je využitie spoločného priestoru s presvetlením a umiestnením výťahu, jednoduchá prevádzková štruktúra objektu,“ zhodnotila víťazný návrh porota.

Dk_dubravka_2.miesto.jpg
2. miesto. Foto: https://www.archinfo.sk/diela/rekonstrukcia-a-dostavba-objektu-domu-kultury-dubravka-predstavenie-vsetkych-sutaznych-navrhov.html

Verejnú anonymnú jednokolovú architektonickú súťaž na riešenie Rekonštrukcie a dostavby objektu Domu kultúry Dúbravka vyhlásila mestská časť 8. marca. Podľa vedúceho oddelenia územného rozvoja a životného prostredia Miestneho úradu Dúbravka a predsedu poroty Pavela Gašparoviča bolo účelom súťaže vyhľadať optimálne riešenie verejných priestorov v kontexte stavby v centrálnom území mestskej časti, vytvorenie plnohodnotného mestského prostredia s námestím a s doplnením jeho funkcií, vznik verejných a poloverejných priestorov a zelených plôch v rozvojovej osi Dúbravky. Víťazný návrh mal tiež aktivizovať potenciál objektu Domu kultúry Dúbravka novými funkciami a technickým vybavením, dosiahnuť ekonomickú efektívnosť dominanty centra Dúbravky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk