Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šafárikovo námestie
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
14. januára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skstaremesto.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Architektonickú súťaž na úpravu Šafárikovho námestia a Fajnorovho nábrežia vyhlásia 25. januára

Dohodli sa na tom členovia súťažnej poroty, ktorí sa zišli na svojom prvom zasadnutí. Predsedom poroty sa stal Ing. arch. Juraj Hermann, ktorý je predsedom Spolku architektov a autorom mnohých známych stavieb, okrem iných aj autor projektu Kasárne – Kulturpark v Košiciach.

Súťaž vypíše mestská časť Staré Mesto. Informovať o súťažných podmienkach a podkladoch bude aj prostredníctvom vlastného webu www.staremesto.sk. Architektonické návrhy bude možné podávať do 7. marca tohto roku. Hodnotiace zasadnutie súťažnej poroty bude 14. marca 2016.

Vypísaniu súťaže predchádzalo štvormesačné zapojenie verejnosti do prípravy zadania. V spolupráci so spoločnosťou PDCS vedenie Starého Mesta zisťovalo názory občanov z blízkeho i širšieho okolia na funkciu a budúcu podobu verejného priestoru medzi Šafárikovým námestím a Fajnorovým nábrežím. Pripravilo celý rad verejných aj odborných stretnutí, vrátane stretnutí v Umeleckej besede alebo prezentácie a anketovaní návštevníkov obľúbeného Dobrého trhu v septembri minulého roka.

Zo súhrnnej správy spoločnosti PDCS vyplynulo niekoľko zaujímavých odborných a občianskych názorov, ktoré sa premietli do súťažných podkladov, týkajú sa zelene, cyklodopravy, prepojenia historických prvkov aj možných nových dominánt lokality.

Porota, ktorá rozhodne o víťazom návrhu architektonicko-urbanistickej súťaže, pracuje v zložení: za vyhlasovateľa Staré Mesto Ing. arch. Ľubomír Boháč, Ing. arch. Silvester Černík, Ing. arch. Martin Gajdoš a štvorica nezávislých architektov Ing. arch. Petr Hájek (ČR), Ing. arch. MgA Pavel Nasadil (ČR), ing.arch. Juraj Hermann a Ing. arch. Pavol Paňák.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X