Asistenčné centrum pomoci pre Ukrajincov skracuje otváracie hodiny, nefunguje už nonstop

Velkokapacitne centrum pomoci ukrajina 3.jpg

Oddnes bude počas víkendov centrum zatvorené, dôvodom je stabilizácia situácie a klesajúci počet záujemcov o jeho služby.

Asistenčné centrum pomoci (ACP) pre ľudí z Ukrajiny na Bottovej ulici v Bratislave znižuje počet otváracích hodín. Dôvodom je stabilizácia situácie a klesajúci počet záujemcov o jeho služby.

Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, najmä v podvečerných hodinách a počas víkendu prichádza za základnými službami do ACP len minimálny počet Ukrajincov.

Z uvedeného dôvodu je ACP otvorené počas pracovných dní od 8.00 do 20.00 hod. a počas víkendov bude zatvorené.

Nepretržitá prevádzka

Asistenčné centrum na Bottovej má za sebou viac ako dva mesiace nepretržitej prevádzky, za ktoré obslúžilo približne 35-tisíc ľudí.

Okrem poskytovania komplexných služieb sme sa v ACP snažili vytvoriť prostredie, v ktorom sa ľudia utekajúci pred konfliktom na Ukrajine budú cítiť v rámci možností čo najpríjemnejšie,“ konštatuje hlavné mesto. Ako dodáva, aktuálna situácia umožňuje posilniť komunitno – integračnú funkciu centra.

Aj ďalšie služby

Tak, aby ľudia z Ukrajiny, ktorí sa v Bratislave rozhodli zostať, našli v ACP aj ďalšie služby, týkajúce sa napríklad vzdelávania či pracovných možností,“ dodáva samospráva.

Už počas tohto mesiaca pripravujú jazykové kurzy slovenského jazyka, adaptačné triedy pre deti, či workshopy pre učiteľov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk