Asistentka sudcu robí za pár drobných. Jej májová výplatná páska vás poriadne prekvapí

Asistentka, účet, výplata
ilustračné: thinkstockphotos.com

Administratívna práca je často podhodnotená. Napriek tomu, že administratívne zamestnankyne súdu majú práce nad hlavu a poriadne sa narobia, na ich výplatnej páske to nevidieť.

Iveta (43) sa k tejto práci vrátila po 20 rokoch a za 19 odpracovaných májových dní, dostala v čistom zaplatené len 275 eur. Informáciu priniesol denník cas.sk.

„Je to hanba nášho štátu aj ministerstva spravodlivosti. Zatiaľ čo sudca má plat približne 3 000 eur v čistom, ja ako jeho pravá ruka zarobím neuveriteľných 390 eur,“ vyjadril sa pre portál Iveta. Do náplne jej práce patrí napríklad zapisovanie na pojednávaniach, príprava zápisníc, zakladanie podaní a doručeniek do spisov či prepisovanie úprav sudcu.

Keďže Iveta nastúpila do práce 5. mája, neodpracovala celý mesiac a jej plat v hrubom preto bol 391, 98 eura. Podľa hovorcu Krajského súdu v Bratislave Pavla Adamčiaka, činí plat za celý mesiac v hrubom 474,50 €, je to tabuľková tarifa podľa zákona o štátnej službe.

Plat je naozaj nízky. Podľa portálu platy.sk zarábajú v hrubom viac dokonca aj upratovačky (492 eur) či vrátnici (535 eur).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk