Astorka si pripomína okrúhle výročie Divadla na korze

Astorka korzo vyrocie titulka facebook.jpg

Bratislavské Divadlo Astorka Korzo ’90 oslavuje 50. výročie svojho predchodcu, činoherného súboru Divadla na korze.

Pri tejto príležitosti pripravilo pre publikum viacero špeciálnych akcií. „Pred 50 rokmi 21. decembra 1968 v čase búrlivých politických udalostí v Československu sa začala činnosť činoherného súboru Divadla na korze premiérou divadelnej inscenácie hry Samuela Becketta Čakanie na Godota v réžii Vladimíra Strniska. Scénický a kostýmový návrhár bol Milan Čorba,“ priblížila Astorka začiatky Divadla na korze.

Začiatky divadla

Divadlo Astorka Korzo ´90 (pôvodne Divadlo Korzo ´90) v tlačovej správe pripomína, že vzniklo ako ideový nástupca Divadla na korze, ktoré bolo administratívne zrušené v čase normalizácie v roku 1971.

Začiatky Divadla Korzo ´90, od roku 1993 známeho pod názvom Divadlo Astorka Korzo´90, sú preto neodmysliteľné späté nielen s ideou Divadla na korze, ale i účinkovaním bývalých členov Divadla na korze Júliusa Satinského, Stanislava Dančiaka, Mariána Labudu, Zory Kolínskej či Petra Debnára. Divadlo od svojho vzniku pravidelne spolupracovalo s režisérom Vladimírom Strniskom, Milanom Lasicom, aj so scénografom Milanom Čorbom,“ upozorňuje v tlačovej správe Astorka, ktorá si dodnes váži a pripomína jeho umelecký vklad do histórie slovenského divadla.

Nové predstavenia

Astorka avizuje premiéru novej inscenácie Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia. Titul uvedie v januári budúceho roka. V novinke sa publikum môže tešiť na Zitu Furkovú, Adyho Hajdu, Pavla Šimuna a Tomáša Mrekaja. Hru napísal Jakub Nvota na motívy úspešného debutu mladej nórskej autorky Kjersti A. Skomsvold, ktorý už preložili do štrnástich jazykov.

V predvianočnom čase ponúka Astorka možnosť darovať pod stromček divadelný zážitok. Od 15. decembra divadlo začne predaj vstupeniek na január 2019. Zároveň ponúka aj novinku, darčekové karty Divadla Astorka Korzo´ 90 s kreditom 30, 50 a 100 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk