V auguste sa uskutoční siedmy ročník Letnej bratislavskej univerzity seniorov

Skola stolicky pexels.com_.jpg
ilustračné: pexels.com

Bratislava bude aj tento rok v spolupráci s Univerzitou Komenského organizovať Letnú bratislavskú univerzitu seniorov. Zmluvu o spolupráci pri organizácii siedmeho ročníka, ktorý sa bude konať od 1. do 10. augusta, v utorok podpísali primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta.

Informovala o tom Iveta Kešeľáková z Oddelenia komunikácie a marketingu kancelárie primátora.

„Bratislava chce poskytovať kvalitné služby pre obyvateľov všetkých vekových kategórií, preto aj v tomto roku sme pre študentov z radov seniorov pripravili ďalšie pokračovanie, v poradí už siedme, mimoriadne obľúbeného podujatia, akým je Letná bratislavská univerzita seniorov. Keďže tento rok si navyše pripomíname 300. výročie narodenia Márie Terézie, jedna zo štyroch prednášok bude venovaná práve tejto panovníčke, a síce barokovej Bratislave za čias jej panovania,“ vyhlásil Nesrovnal.

Počas prvých dvoch augustových týždňov budú pre seniorov vždy v utorok a vo štvrtok od 14.00 do 15.30 hod. pripravené štyri prednášky pod názvom Baroková Bratislava za čias Márie Terézie, Dunaj – dominanta Bratislavy, Hudba v živote človeka a Starostlivosť o duševné zdravie seniorov.

Záujemcovia o štúdium na letnej univerzite sa môžu prihlasovať od 3. júla do 28. júla osobne na pracovisku Služby občanom na prízemí v budove bratislavského magistrátu na Primaciálnom námestí, kde dostanú záväznú prihlášku, ktorú priamo na mieste vyplnia a odovzdajú.

Tohtoročná letná univerzita sa bude konať od 1. do 10. augusta v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca s obmedzenou kapacitou miestnosti pre 160 ľudí. Celý projekt financuje hlavné mesto a prednášky sú pre účastníkov zadarmo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk