Autobusová stanica Nivy v Bratislave bude otvorená neskôr, ako sa plánovalo

Stanica nivy
Foto: archívne, youtu.be

Pôvodným termínom otvorenia bola jeseň tohto roka, druhým termínom bola jar 2021.

Termín otvorenia autobusovej stanice Nivy v Bratislave sa posúva na koniec budúceho leta. Agentúru SITA o tom informoval developer HB Reavis.

Vzhľadom na pozvoľné zotavovanie sa retailového trhu následkom pandémie, a tiež po intenzívnych diskusiách s existujúcimi retailovými partnermi, sa termínom otvorenia projektu Stanica Nivy stáva koniec leta 2021,“ uviedol developer.

Aj napriek zložitému obdobiu sa nám všetky spolupráce prehĺbili a dnes už približne tri štvrtiny centra pozná svojich nájomníkov. Posunutie termínu otvorenia nám dáva napríklad väčší priestor na prepojenie projektu s online prostredím,“ doplnil CEO HB Reavis René Popik. Pôvodným termínom otvorenia stanice bola jeseň tohto roka, druhým termínom bola jar 2021.

Zmenený režim prác

Na Stanici Nivy prebiehajú práce, ktoré boli v minulých mesiacoch v zmenenom režime, ale v súčasnosti sa už dostávajú do normálu.

Dokončené boli všetky oceľové konštrukcie, ktorých je dnes viac ako 4-tisíc ton. Stavba je takmer uzavretá, svetlíky, vďaka ktorým budú priestory plné prirodzeného denného svetla, sú dokončené, rovnako aj strešný plášť,“ uvádza developer.

Na streche prebiehajú práce spojené s budovaním oddychových zón. Osadené sú aj všetky vzduchotechnické jednotky a prebieha ich zapájanie, ako aj práce na rozvodoch vnútorných inštalácií. „V interiéroch sú už takmer hotové vnútorné priečky, kladieme podlahy v pasážach, montujeme podhľady a sklené zábradlia,“ doplnil investor.

Zaujíma ho doprava

Bratislavský primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti uviedol, že hlavné mesto v tomto prípade zaujíma najmä doprava v dotknutom území.

Samotná ulica Mlynské nivy je dôležitou dopravnou tepnou a preto sme trvali na tom, že sprejazdnenie tohto úseku sa nemôže viac odkladať. Zhotoviteľ nám potvrdil, že samotný bulvár preto sprejazdní pre dopravu v oboch smeroch už na jeseň tohto roka, čo by malo odľahčiť najmä priľahlé ulice ako Svätoplukovu alebo Záhradnícku,“ uviedol Vallo a dodal, že aktuálne rokujú, aby v tomto termíne bolo dokončené aj trakčné vedenie na Mlynských nivách a úsek bol tak dostupný nielen pre individuálnu a autobusovú dopravu, ale aj pre nosné trolejbusové linky.

Projekt Stanice Nivy

Stanica Nivy je projekt, ktorý spája rôzne funkcie do jedného konceptu. „Bratislave prinesie nový autobusový terminál letiskového typu, viac ako 250 retailových prevádzok, komplexnú gastronomickú zónu s tržnicou s lokálnymi farmárskymi produktmi a zelenú strechu určenú pre aktívny oddych a relax,“ uvádza developer.

Taktiež dodáva, že vďaka integrácii autobusovej stanice, ale aj vďaka svojej polohe bude centrum dopravným uzlom pre všetky druhy mestskej a regionálnej mobility. Developer podporil aj rozbehnutie online tržnice, ktorá je prvá svojho druhu na Slovensku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk