Autobusovú stanicu chcú vynoviť, začať by sa malo v júli budúceho roka

Autobusová stanica Mlynské Nivy
SITA

Polyfunkčný objekt Autobusová stanica Mlynské Nivy navrhuje Twin City. Pred pár dňami predložil správu o navrhovanej činnosti.

Do správy je možné nahliadnuť do 19. júna na prízemí magistrátu hlavného mesta. Prestavba na polyfunkčný objekt, ktorý by mal nahradiť súčasnú autobusovú stanicu, ponúka možnosť využitia nielen na dopravnú funkciu, ale aj na prevádzkovanie rôznych zariadení, obchodov, služieb či gastronómie.

Objekt autobusovej stanice by mal byť funkčne priestorov rozdelený na niekoľko prevádzkových častí:

1. PP – odstavné plochy autobusových státí, nástupiská a výstupiská autobusov, v kontakte s výpravnou halou je situovaná prevádzka supermarketu; 2. PP (podzemné podlažie) – podzemné parkovanie osobných automobilov; 1. NP – dopravné plochy, výpravná budova, čakárne, služby cestujúcim, servisné zariadenie; 2. NP – služby cestujúcim, zásobovanie a obchodné prevádzky; 3. NP – stravovacie zariadenia, komunikácie pre cestujúcich, komunikácie a plochy pre vozidlá; 4. NP – 5. NP parkovanie pre osobné vozidlá.

Dôležitou súčasťou návrhu je aj vežový 30-podlažný objekt administratívy umiestnený v juhovýchodnej pozícii riešeného územia. Zámer je riešený variantne. Variantnosť spočíva v odlišnom spôsobe zabezpečenia vykurovania a chladenia objektov.

Predpokladaný termín začatia a ukončenia činnosti: 7/2016 – 06/2019.

Verejné prerokovanie správy o hodnotení sa uskutoční v spolupráci s navrhovateľom  Twin City 3. júna o 16. hodine v miestnosti č. 5 (Justiho sieň) na prízemí Primaciálneho paláca.

polyfunkčný objekt Autobusová stanica
bratislava.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk