Automobilka Volkswagen odstaví výrobu na dva týždne

Volkswagen
Foto: SITA/Volkswagen Slovakia

Dvojtýždňová odstávka je naplánovaná aj v závode v Martine.

Spoločnosť Volkswagen Slovakia zastaví od pondelka 25. júla výrobu vozidiel a komponentov. Pôjde o pravidelnú plánovanú odstávku, počas ktorej budú tisícky zamestnancov čerpať letnú celozávodnú dovolenku. Do práce sa opätovne začnú vracať od pondelka 8. augusta. Informovala o tom spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

Stoja pred novým projektom

Spoločnosť Volkswagen Slovakia vyrobila na Slovensku od roku 1991 viac ako 6,5 mil. vozidiel.  Bratislavský výrobný závod Volkswagen Slovakia stojí pred novým projektom. Začiatok produkcie modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb je naplánovaný na budúci rok a prinesie podľa vyjadrení firmy so sebou niekoľko stoviek nových pracovných miest. Príprava na nábeh týchto modelov zároveň predstavuje úlohy nad rámec bežnej pravidelnej údržby, ktoré významne ovplyvnia aj dianie v bratislavskom závode počas celozávodnej odstávky.

Rozsiahle práce

Počas najbližších týždňov sa budú uskutočňovať rozsiahle práce predovšetkým v montážnej hale, v ktorej bude už v budúcom roku do existujúcej linky integrovaná výroba nových modelov. Zároveň paralelne sa pracuje na vybudovaní novej karosárne pre nové modely, v ktorej už v tomto čase stavajú výrobnú linku a inštalujú technológie a výrobné zariadenia. Významnými zmenami prechádza aj lakovňa. V rámci rozširovania závodu v nadväznosti na nové projekty sa súčasne pokračuje na rozširovaní priestorov lisovne. Popri všetkých uvedených technologických úlohách v súvislosti s novým projektom je vyhradený čas aj na pravidelnú údržbu výrobných zariadení a práce v rámci infraštruktúry závodu.

Dvojtýždňová odstávka je naplánovaná v rovnakom termíne aj v martinskom závode na výrobu komponentov. Pracovať zostanú len zamestnanci zodpovední za nové projekty, údržbu a nevyhnutný chod závodu, podobne ako v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk