Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Avon pochod 2017 1.jpg
© BratislavaDen.sk
12. júna 2018 Podujatia a akcie Bratislava od Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Avon pochod za zdravé prsia podporí ženy s rakovinou prsníka

Rakovina prsníka trápi, bohužiaľ, čoraz viac žien. Ženám s týmto ochorením každoročne pomáha zvládať situáciu Avon pochod za zdravé prsia.

Toto solidárne podujatie sa bude konať v sobotu 16. júna v areáli Bratislavského hradu. Jubilejný 10. ročník bude mať opäť bohatý sprievodný program. Podujatie sa začína o 12.30 hod. na hlavnom pódiu. O 13. hodine zaspieva návštevníkom Pavol Hammel a o 45 minút neskôr rozozvučí hrad Tublatanka. O 14.20 hod. sa bude konať bubnová šou Campana Batucada. Hneď po nej sa návštevníci môžu tešiť na samotný pochod. O 15.30 hod. zahrá Bystrík Band a po tejto skupine o 16.15 hod. vystúpi Katarína Knechtová. Posledným bodom programu bude detský folklórny súbor Klnka. Na malom pódiu sa bude konať aj autogramiáda ambasádorov podujatia. 

Aktivity pre deti začnú už o 10. hodine rôznymi súťažami, tancovaním a vystúpením Víly Elly aj s autogramiádou a fotením. O 11. hodine sa predstaví skupina Super deti s Petrou Bubeníkovou. Pre deti bude pripravené aj maľovanie na tvár, maľovanky a LEGO workshopy. Tí najmenší sa vyskáču aj na nafukovacom hrade. Pre starších, ktorí majú radi dobré jedlo, bude pripravená street food zóna. Záver celého podujatia je naplánovaný na 18. hodinu.

Avon pochod 2017 2.jpg
© BratislavaDen.sk

Vstupenkou na podujatie je tričko Klára, ktoré navrhla svetoznáma dizajnérka Klára Nadelmlýnska. Autorka nezabudla ani na saténovú stužku všitú na chrbte, ktorá symbolizuje Avon stužku. Deti do 12 rokov majú vstup na podujatie zdarma. Cena dámskeho a pánskeho trička je 14,99 eura, pri detskom tričku je cena 12,99 eura. Zisk z predaja putuje na konto verejnej zbierky AVON Pochod 2018.

Zvýhodnené cestovanie vlakom na pochod

Železničná spoločnosť Slovensko tiež podporuje krásnu myšlienku celej akcie. Návštevníci pochodu majú cestu naspäť zadarmo. Cestujúci však musí smerom na pochod nahlásiť, že ide na toto podujatie a zakúpiť si jednosmerný cestovný lístok. Tieto vstupenky sa predávajú len v pokladniciach ZSSK vybavených systémom KVC. Organizátor na pochode potvrdí cestovný lístok pečiatkou. Lístok naspäť je platný na rovnakú, resp. na nižšiu kategóriu. Tento lístok platí od 15. júna do 17. júna do 24. hodiny. Táto ponuka neplatí vo vlakoch kategórie IC, SC a vo vlakoch súkromného dopravcu.

Pochod je celosvetová tradícia

Avon pochod za zdravé prsia sa koná viac ako v 50 krajinách sveta. Od roku 2009  je tradíciou aj na Slovensku. Pochod apeluje na ženy, aby dávali pozor na kontrolu prsníkov. Zároveň pomáha podporovať ženy, ktoré s týmto závažným ochorením bojujú. Jeho cieľom je zároveň získanie financií na projekty, ktoré sa venujú zdravým prsiam. Od vzniku projektu sa na Slovensku podarilo vyzbierať viac ako 1 300 000 eur.

Každá žena by sa mala venovať vyšetreniu svojich prsníkov aspoň raz za mesiac. Žiaľ, väčšina na to zabúda, aj keď si neuvedomujú, že môžu takto zachrániť svoj život. Mesiac október sa nazýva aj pinktober, nakoľko je mesiacom boja proti rakovine prsníka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X