Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jan suty bakalar.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: domáci archív Ján Šutý - koláž BratislavaDen.sk
23. júna 2021 Zaujímavosti od BratislavaDen.sk Diskusia()

Azda najznámejší večný študent Bratislavy ukončil bakalársky stupeň. Plánuje v štúdiu pokračovať?

Pre zlý výber odborov a zamerania štúdia Ján Šutý študoval 12 rokov. Po prvý raz na vysokú školu nastúpil v roku 2009 a v utorok sa mu úspešne podarilo ukončiť bakalársky stupeň štúdia na Univerzite Komenského. Ako sa cíti po úspešných štátniciach a či bude pokračovať sa dozviete v našom článku.

Ján Šutý patrí azda k najznámejším študentom, nielen bratislavských, univerzít. Hovoria o ňom tiež ako o legende bratislavských internátov. Jeho správa v skupine Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky, ktorú zároveň vedie ako administrátor, okamžite rozvírila vody nielen medzi študentmi.

Oznámil totiž úspešné ukončenie bakalárskeho štúdia. Na tom by nebolo nič zaujímavé, ak by na Univerzitu Komenského nenastúpil už v roku 2009. Odvtedy vystriedal niekoľko odborov aj fakúlt.

Jeho odkaz je však jasný: „Ponaučenie, ak Vám nevyjde štúdium na nejakej škole a máte pocit, že štúdium na nej nezvládnete ani na 3x, prosím, neskúšajte to, nestojí Vám to za ten čas… Skúste si zvoliť radšej inú školu, ktorú zvládnete, alebo sa vyberte inou cestou života (vlastná skúsenosť).

Prirodovedecka fakulta.jpg
Foto: domáci archív Ján Šutý

Počas celých 12 rokov sa stretol s rôznymi reakciami, jedny ho milujú a obdivujú jeho nezlomnú silu nevzdať sa, iní ho kritizujú a odkazujú, že to mal dávno vzdať. Niektorí žiadajú od neho motivačné rady, odporúčajú mu napísať knihu.

Za ten čas tiež mnohým pomohol vo svojej skupine, ale tiež mimo nej. Ovláda mestskú hromadnú dopravu, aj fungovanie ubytovacích zariadení s čím svojim kolegom aj pomáha.

204801270_800933107284265_2210506016683320144_n.jpg
Foto: domáci archív Ján Šutý

Ako to vidí Janči? „Ako každé štúdium. Aj toto prinieslo radosti aj starosti, no boli a ešte stále sme výborný kolektív a snažíme si navzájom pomáhať. Toto štúdium bolo špecifické a prakticky polovicu z neho sme absolvovali dištančne, teda len v online priestore. Šťastím v nešťastí bolo to, že sme sa stihli spoznať ešte pred pandémiou a tak nám covidovská vzdialenosť z domu nerobila taký zásadný problém,“ popísal nám Janči svoje pocity zo štúdia.

Na otázku, či plánuje ďalej študovať na Mgr. odpovedal šalamúnsky: „Podal som prihlášku.“ Ale napokon doplnil: „Zlatý študentský život predsa musí pokračovať, hoc v 31 rokoch je to iné, ako keď má človek 21.

120000782_329530734824504_1374978357084735423_n.jpg
Foto: domáci archív Ján Šutý

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X