Azda najznámejší večný študent Bratislavy ukončil bakalársky stupeň. Plánuje v štúdiu pokračovať?

Jan suty bakalar.jpg
Foto: domáci archív Ján Šutý - koláž BratislavaDen.sk

Pre zlý výber odborov a zamerania štúdia Ján Šutý študoval 12 rokov. Po prvý raz na vysokú školu nastúpil v roku 2009 a v utorok sa mu úspešne podarilo ukončiť bakalársky stupeň štúdia na Univerzite Komenského. Ako sa cíti po úspešných štátniciach a či bude pokračovať sa dozviete v našom článku.

Ján Šutý patrí azda k najznámejším študentom, nielen bratislavských, univerzít. Hovoria o ňom tiež ako o legende bratislavských internátov. Jeho správa v skupine Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky, ktorú zároveň vedie ako administrátor, okamžite rozvírila vody nielen medzi študentmi.

Oznámil totiž úspešné ukončenie bakalárskeho štúdia. Na tom by nebolo nič zaujímavé, ak by na Univerzitu Komenského nenastúpil už v roku 2009. Odvtedy vystriedal niekoľko odborov aj fakúlt.

Jeho odkaz je však jasný: „Ponaučenie, ak Vám nevyjde štúdium na nejakej škole a máte pocit, že štúdium na nej nezvládnete ani na 3x, prosím, neskúšajte to, nestojí Vám to za ten čas… Skúste si zvoliť radšej inú školu, ktorú zvládnete, alebo sa vyberte inou cestou života (vlastná skúsenosť).

Prirodovedecka fakulta.jpg
Foto: domáci archív Ján Šutý

Počas celých 12 rokov sa stretol s rôznymi reakciami, jedny ho milujú a obdivujú jeho nezlomnú silu nevzdať sa, iní ho kritizujú a odkazujú, že to mal dávno vzdať. Niektorí žiadajú od neho motivačné rady, odporúčajú mu napísať knihu.

Za ten čas tiež mnohým pomohol vo svojej skupine, ale tiež mimo nej. Ovláda mestskú hromadnú dopravu, aj fungovanie ubytovacích zariadení s čím svojim kolegom aj pomáha.

204801270_800933107284265_2210506016683320144_n.jpg
Foto: domáci archív Ján Šutý

Ako to vidí Janči? „Ako každé štúdium. Aj toto prinieslo radosti aj starosti, no boli a ešte stále sme výborný kolektív a snažíme si navzájom pomáhať. Toto štúdium bolo špecifické a prakticky polovicu z neho sme absolvovali dištančne, teda len v online priestore. Šťastím v nešťastí bolo to, že sme sa stihli spoznať ešte pred pandémiou a tak nám covidovská vzdialenosť z domu nerobila taký zásadný problém,“ popísal nám Janči svoje pocity zo štúdia.

Na otázku, či plánuje ďalej študovať na Mgr. odpovedal šalamúnsky: „Podal som prihlášku.“ Ale napokon doplnil: „Zlatý študentský život predsa musí pokračovať, hoc v 31 rokoch je to iné, ako keď má človek 21.

120000782_329530734824504_1374978357084735423_n.jpg
Foto: domáci archív Ján Šutý

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk