Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Blagoevova_petrzalka_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
16. marca 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Bajan reaguje na Nesrovnalove vyjadrenia: Takáto je pravda o oprave terás

Primátor Ivo Nesrovnal v stredu ohlásil, že mesto začína s opravou terás v Petržalke. Na jeho slová tvrdo zareagoval starosta mestskej časti Vladimír Bajan.

Primátor ohlásil opravu časti terasy na Blagoevovej. Tvrdil, že terasy sú vypuklým problémom Petržalky a desiatky rokov sa o ne nikto nestaral. Na tieto slová sa rozhodol zareagovať starosta Petržalky.

„Pán primátor po svojej včerajšej neoficiálnej návšteve Petržalky tvrdil, že o petržalské terasy sa roky nikto nestará, že je problematické zistiť, komu ktorá patrí. Hrdil sa tým, že sa mestu podarilo zistiť, že časť terasy na Blagoevovej ulici je ich vlastníctvom, tak ju idú opraviť, aby sa aspoň niečo s terasami dialo. Pravda je však taká, že sa mestu ani pánovi primátorovi nepodarilo nič zistiť, opravu tejto terasy inicioval poslanec Milan Vetrák, ktorý v mestskom parlamente zastupuje Petržalku. Mesto totiž za posledné roky na opravy terás nenašlo v rozpočte ani euro,“ vyhlásil Bajan.

„Mesto sa na Blagoevovej chystá opraviť len časť terasy, ktorá mu patrí. Úsek, ktorý ma zverený Petržalka, sme opravili už pred tromi rokmi a chystáme sa opraviť aj nadchod nad cestou, keďže prilieha k ‚našej‘ časti terasy. Vnímame to ako povinnosť – starať sa o svoj alebo nám zverený majetok a nepotrebujeme sa chváliť každým kúskom opravenej terasy či chodníka. Škoda, že ma pán primátor nepožiadal, aby som ho na jeho prechádzke Petržalkou sprevádzal, mohli sme sa o terasách porozprávať aj viac. A možno aj o ostatných problémoch, ktoré mesto na svojich pozemkoch nerieši – o výtlkoch na cestách, o neporiadku, nepokosenej tráve, osvetlení,“ kritizoval primátora petržalský starosta.

„Áno, je pravda, že náš miestny úrad len ťažko hľadá, kto má ktorú terasu v správe. Väčšina pozemkov v Petržalke totiž patrí mestu, teda by mesto malo vedieť, čo na jeho pozemkoch stojí a kto ich má v správe, teda aj to, kto má v správe terasy. My sa už roky všetkými dostupnými prostriedkami, žiadosťami aj prosbami márne snažíme od mesta získať pasportizáciu terás, ktoré sú jemu zverené, aby sme vlastníkov či správcov vedeli osloviť napr. aj na prípadnú spoluprácu pri ich opravách. Tak, ako spolupracujeme s Bytovým družstvom pri oprave terasy na Rovniankovej ulici. Je zaujímavé, že v Petržalke sa nám darí spolupracovať s mnohými subjektmi, len s mestom nie,“ pokračoval v kritike.

„Rovnako už rok a pol, od júla roku 2015, nám mesto neodpovedalo na otázku, komu patrí terasa na Topoľčianskej 22 (je to mestský pozemok, ktorý niekomu prenajali na výstavbu), lebo zábradlie na rampe, ktorá je jej súčasťou, postupne hrdzavelo a pýtalo si okamžitú opravu. Medzitým zábradlie už spadlo… Petržalka sa o terasy, ktoré má zverené do správy, na rozdiel od mesta, priebežne stará. Od roku 2011 sme na opravy terás dali takmer 816-tisíc eur, z toho v roku 2015 to bolo 76-tisíc a vlani 83-tisíc eur. Verím, že oprava časti Blagoevovej je prvým krokom mesta k starostlivosti o jeho majetok v Petržalke,“ zakončil petržalský starosta Bajan.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X