Baumax na Slovensku končí. Kto ho nahradí?

Bajkalská 34, Baumax
maps.google.sk

Informácie o tom, že rakúsky reťazec Baumax sa na Slovensku už dlhšie trápi, sa objavujú prinajmenšom rok. Zlé hospodárske výsledky reťazec donútili stiahnuť sa z niekoľkých európskych trhov. Vyzerá to tak, že na rad prišlo aj Slovensko.

Dôležitosť slovenských predajní pre koncern už asi nie je taká kľúčová, ako spoločnosť tvrdila ešte minulý rok. Sieť hobbymarketov, ktorú pozná každý správny slovenský kutil, sa, ako tvrdí denník hnonline.sk, sťahuje zo slovenského trhu.

Predajne Baumaxu by mal prevziať nemecký reťazec Obi. Hovorkyňa spoločnosti, ktorá na slovenskom trhu pôsobí už dvadsať rokov, Monika Voglgruber to však zatiaľ nepotvrdila. „Vaše otázky sa odvolávajú na fámy, ktoré nemôžeme komentovať,“ povedal pre denník. O tom, že Obi má záujem prevziať Baumax, sa ale špekulovalo už vlani.

Na kľúčových trhoch v Rakúsku, Slovensku a v Česku, chcel Baumax rozbehnúť nový online model predaja. Očividne to nevyšlo tak, ako si predstavoval, keďže podľa zdroja, ktorého meno má denník v redakcii, koniec už oznámili zamestnancom pobočiek.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk