Beh pre zdravé prsia sa uskutoční v Petržalke, záujemcovia sa môžu zapojiť aj virtuálne

beh, bežkyňa
Foto: ilustračné, Gettyimages

Registrácia na podujatie je už spustená. Môžete si vybrať z vopred naplánovanej trasy alebo zvoliť vlastnú.

Ak beháte či radi športujete, môžete podporiť dobrú vec a zúčastniť sa na Behu pre zdravé prsia. Ide o charitatívny beh organizovaný neziskovými organizáciami, ktoré podporujú zavedenie mamografického skríningu na Slovensku.

Piaty ročník podujatia odštartuje v nedeľu 29. mája o 10.30 hod. Pre bežcov a bežkyne je naplánovaná trasa dlhá 5 kilometrov. Pobeží sa okolo Veľkého Draždiaku v Petržalke.

Na beh sa môžu prihlásiť aj deti, odbehnú 300 metrov. Ak preferujete vlastnú trasu a do Petržalky máte ďaleko, môžete sa zapojiť do tzv. virtuálnej verzie, v ktorej si môžete zvoliť akúkoľvek vzdialenosť a ľubovoľné miesto behu.

Povrch trasy bude asfalt a presná mapa sa čoskoro zverejní na Facebooku podujatia. Bude sa behať v nasledovných kategóriách: Muži bez rozdielu veku, ženy bez rozdielu veku, dievčatá do 12 rokov a chlapci do 12 rokov. Ocenení budú prví traja pretekári v každej kategórii a získajú trofeje.

Registrácia na beh je možná do soboty 28. mája a prebehne online. Všetky inštrukcie dostane každý účastník na email po uhradení štartovného, je formou dobrovoľného príspevku v minimálnej hodnote 10 eur. Deti štartujú zdarma.

Každý zapojený účastník získa po dobehnutí do cieľa účastnícku medailu a online diplom. V cieli ho počká občerstvenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk