Bez papierov a pod vplyvom psychotropných látok jazdil v ukradnutom aute, skončil v putách

polícia, ukradnuté auto
KR PZ v Bratislave

Pezinským policajtom sa podarilo včera krátko pred 11. hodinou zadržať 27-ročného Branislava J. pri páchaní protiprávnej činnosti.

Menovaný v aute značky Peugeot bol policajnou hliadkou spozorovaný na Potočnej ulici v obci Báhoň. Keďže uvedené vozidlo bolo 13. januára ukradnuté v Trnave, hliadka ho vyzvala k zastaveniu. Na opakované výzvy vodič nereagoval a v jazde pokračoval, pričom v blízkosti ulice SNP narazil do stĺpu verejného osvetlenia a železnej zábrany. Muž z auta vystúpil a hliadke sa pokúsil utiecť po vlastných.

polícia, ukradnuté auto
KR PZ v Bratislave

Pri preverovaní vodiča polícia zistila, že menovaný má udelený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Branislav bol prevezený do jednej z nemocníc, kde bol podrobený vykonaniu toxikologického vyšetrenia. Tým bolo potvrdené užitie omamných a psychotropných látok.

Či sa menovaný dopustil aj krádeže auta je v súčasnosti predmetom vyšetrovania. Poverený policajt mu vzniesol obvinenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Za uvedené konanie hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody až na dva roky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk