Bežci budú v sobotu pomáhať nevyliečiteľne chorým deťom

Ultralanovka pre plamienok youtube.jpg

Nie ste v tom sami – to je posolstvo, ktoré účastníci projektu Ultralanovka pre Plamienok aj tohto roku pošlú nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám v starostlivosti neziskovej organizácie Plamienok.

Tretí ročník 24-hodinového charitatívneho projektu pre bežcov, ultrabežcov, ale aj rekreantov Ultralanovka pre Plamienok odštartuje v sobotu 14. apríla hneď po polnoci na Kolibe pri hornej stanici lanovky. Informovala o tom projektová manažérka Plamienka Monika Vlhová.

Registrovaní aj „symbolickí“ bežci

Na trať vyštartuje viac ako 50 registrovaných pretekárov vo veku od 18 rokov. Celých 24 hodín budú bežať na traťovom okruhu s dĺžkou tri kilometre s prevýšením 186 m. Symbolicky sa budú môcť pripojiť aj bežci na kratšiu vzdialenosť. Za dobrovoľný príspevok odbehnú najviac päť okruhov, uvádza tlačová správa.

Beh na dlhú trať je synonymom „behu života“, ktorý zdolávajú rodičia a príbuzní detí v starostlivosti Plamienka. Snahou organizátorov je upútať pozornosť dobrých ľudí na celom Slovensku a inšpirovať ich aj k finančnej pomoci nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám v starostlivosti neziskovej organizácie Plamienok, vysvetlila v tlačovej správe riaditeľka Plamienka Mária Jasenková.

Projekt sa uskutoční pod záštitou starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého a za pomoci EKO – podniku verejnoprospešných služieb a ďalších externých partnerov. Spoločne pozývajú v sobotu od 10. do 18. hodiny návštevníkov na Kolibu, kde na úseku Železná studnička – Kamzík bude bezplatne premávať sedačková lanovka, z ktorej budú môcť bežcov povzbudzovať. Ďalšie informácie sú na stránke www.ultralanovka.sk.

Tí, ktorí sa nebudú môcť osobne zúčastniť, majú možnosť pomôcť finančným darom či inou formou pomoci na portáli www.ludialudom.sk/ultralanovka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk