Bezdomovec mal údajne kradnúť kusy lešenia na Teplickej, napokon to bolo všetko inak

Chudoba.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mestská polícia v Bratislave mala aj počas uplynulého týždňa plné ruky práce. Ako uvádza na svojej webovej stránke v týždennom hlásení, hliadky mestskej polície preverovali v hlavnom meste 1116 udalostí. Medzi nimi boli aj také, ktoré sa po preverení hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené. 

Ako uvádza mestská polícia, v nedeľu popoludní preverovali príslušníci telefonáty od občanov, ktorí upozorňovali na neznámeho muža. Ten mal podľa oznamovateľov kradnúť kusy lešenia z Teplickej ulice. Na mieste sa však ukázalo, že neznámym mužom je istý bezdomovec a išlo o nepotrebné a vyradené kusy lešenia, ktoré s povolením stavbyvedúceho tento bezdomovec z ulice odvážal do zberne druhotných surovín.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 684. Mestská polícia v 4 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 5 prípadoch so slobodou zvierat, v 1 prípade s Policajným zborom SR,“ informovala bratislavská mestská polícia.

„Priestupku proti verejnému poriadku sa dopustilo 18 ľudí, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 47 ľudí,“ pokračuje bratislavská mestská polícia. Ako ďalej uvádzajú, hliadky mestskej polície zistili a riešili aj nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, stalo sa tak v ôsmich prípadoch. Trikrát boli porušené podmienky v rámci exteriérového sedenia a v pätnástich prípadoch nedodržané stanovené záverečné hodiny.

Mestská polícia zistila aj nepovolený ambulantný predaj a v troch prípadoch nepovolené ambulantné aktivity. Zistený bol aj výkon stavebných prác mimo vyhradeného času, a to v štyroch prípadoch.

„Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila 3 staré vozidlá a 2 prípady poškodenia dopravných značiek. Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 394 prípadoch a 72 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí, odkiaľ evidujeme celkom 40 priestupkov,“ uvádza polícia.

Príslušníci polície privolávali aj záchranárov. Ako uvádzajú na svojom webe: „V nedeľu predpoludním sme na Františkánske námestie privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Ich pomoc totiž potreboval muž, ktorý nešťastne zakopol a zlomil si členok. Tí ho následne previezli na ošetrenie do jednej z bratislavských nemocníc. V piatok popoludní na Patrónke, nevedno prečo, sa do seba pustili dvaja muži. Silné slová v tomto prípade vystriedali ešte silnejšie päste a výsledkom bolo zranenie jedného z nich. Tento muž skončil v zdravotníckom zariadení a druhý, čo zranenia spôsobil, na príslušnom policajnom oddelení.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk