Bezdomovec si urobil z cesty spálňu, aj toto riešila bratislavská polícia počas uplynulých dní

Bezdomovec 20150917_111801.jpg
ilustračné

Bratislavská mestská polícia riešila v uplynulom týždni viacero prípadov, dva z nich nepatria k bežným. Ako uvádzajú policajti na svojej webovej stránke v týždennom hlásení, počas minulého týždňa preverovali hliadky mestskej polície v Bratislave celkovo 1420 udalostí. Medzi nimi boli aj také, ktoré sa po preverení hliadkou ukázali na mieste ako neopodstatnené, týchto prípadov bolo konkrétne 276.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom bratislavskej polície patrili priestupky týkajúce sa bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Celkovo bolo takýchto prípadov 974. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade občania odovzdali hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady,“ spresňuje polícia.

Priestupky sa udiali aj na verejných priestranstvách, kde bola čistota a poriadok ľahostajná pre 28 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 12-krát. „Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 10 prípadov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín a osem nepovolených exteriérových sedení,“ píše sa na webe bratislavskej polície.

Napriek tomu, že platí zákaz požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, tento zákaz podľa polície porušilo 31 ľudí. Zistili sa aj prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov, a to konkrétne v dvoch prípadoch. Osem priestupkov sa týkalo nepovolených pouličných aktivít. „Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, porušili 7-krát,“ informuje polícia.

Za uplynulý týždeň boli na príslušné úrady nahlásené dve nové nelegálny skládky, štyri prípady poškodenia dopravných značiek, tri nepovolené rozkopávky a päť starých vozidiel. „Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 527-krát a 131 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 30 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Námestí Eugena Suchoňa,“ spresňuje bratislavská mestská polícia.

K prípadom, ktoré nie sú na dennom poriadku, môže polícia zaradiť ten, kde bol hlavný aktérom bezdomovec. Ako uvádzajú na svojom webe, bezdomovec si z cesty urobil spálňu. „V piatok krátko pred desiatou hodinou večernou zasahovala jedna z hliadok mestskej polície na Rovniankovej ulici. Jazdné pruhy tejto ulice by normálne mali slúžiť pre motorové vozidla, prípadne pre cyklistov. Na to ale nedbal istý bezdomovec. Ten si do jedného z týchto pruhov premiestnil postel, ľahol si na ňu a tvrdo zaspal. Zo snenia ho však prebudili mestskí policajti a spáčovi vysvetlili na čo vôbec slúžia cesty. Zdá sa, že tento muž to pochopil, starú posteľ z cesty odstránil a pobral sa nevedno kam,“ píšu policajti.

Zasahovať musela polícia aj pri zvieratách, konkrétne pri hadovi a korytnačke. „V hlavnom meste mali mestskí policajti viacero oznámení týkajúcich sa nie každodenných zásahov so zástupcami ríše zvierat. Počas víkendu to bol had v garáži na Stodolovej ulici a v utorok popoludní korytnačka, ktorú našli na Jadranskej ulici. O plaza sa postarali občania, ktorí ho odchytili. Ku korytnačke boli privolaní pracovníci Štátnej ochrany prírody,“ uvádzajú príslušníci bratislavskej mestskej polície.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk