Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zombo napáda v MHD cestujúce
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/ Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky, Gettyimages

Bezdomovec Zombo obťažoval v MHD ďalšiu cestujúcu, ide o bývalého študenta žijúceho v Mlynskej doline

Kedysi bol Zombo k ľuďom priateľský. Posledné roky je však agresívny a to najmä voči ženám v MHD.

Facebooková stránka Staré Mesto Bratislava – radosti a starosti pred niekoľkými dňami upozornila na Zomba, ktorý zaútočil v električke č. 9 v smere Staré Mesto na nič netušiacu cestujúcu. Ženu napadol dokonca dvakrát.

Zombo útočí v MHD opakovane

„Ahojte, premýšľala som, či to sem písať.. ale chcela by som upozorniť všetky ženy pred agresívnym černochom… už 2x som s ním “mala tú česť” v električke č. 9, smer Staré Mesto, o cca 17 h. Od dnes chodím taxíkom,“ opísala cestujúca na sociálnej sieti.

Zombo mal zaútočiť na ženy v MHD aj v minulosti. Cestujúce Zombo bil a nadával im. Niektorým odcudzil aj peňažnú hotovosť.

Zombo napáda v MHD cestujúce
Zombo je tulák.Foto: Facebook/ Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky,

Zisťovali sme u Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, koľko žien ohlásilo napadnutie Zombom v minulom roku. Hovorkyňa Veronika Martiniaková uviedla, že spolu bolo nahlásených za rok 2020 5 priestupkov, ktoré boli následne odstúpené Okresnému úradu. Počet napadnutých však mohol byť pokojne vyšší, pretože nie všetky ženy ohlásia napadnutie na polícii.

Bezdomovca z Mlynskej doliny registruje aj Dopravný podnik Bratislava (DPB). Pre portál pluska.sk DPB uviedol, že ak incident v MHD zachytí kamera, záznamy sa dajú polícii. Je preto dôležité kontaktovať vodiča vozidla alebo zavolať na tiesňovú linku na číslo 158.

Bývalý študent

V minulosti bola zo Zomba úplne iná osoba. Jeho pravé meno je Antonio Ricardo. Pochádza z Angoly a na Slovensko prišiel údajne študovať. Má tu aj dieťa.

V roku 2017 bol v areáli internátov Zombo kruto zbitý neznámymi páchateľmi. Dôvodom napadnutia bola tmavá farba pokožky muža. Vandali mu spôsobili poranenie tváre, ktoré si vyžadovalo chirurgický zákrok. O niekoľko mesiacov neskôr študenti zorganizovali dobročinnú akciu Zombova 16-tka, z ktorej výťažok putoval na liečebné náklady Zomba.

Zombo napáda v MHD cestujúce
Zombo bol v minulosti obľúbený a priateľský.Foto: MF

Ján Šutý, ktorý býva v Mlynskej doline mnoho rokov a pozná miestnych študentov, má na Zomba dobré spomienky. Keď stratil ruksak v parku, Zombo ruksak vzal k sebe a ráno ho vrátil majiteľovi.

„Zombo už nie je tým, čím býval. Ešte pár rokov dozadu bol obľúbený, priateľský, no postupom času sa u neho začína prejavovať istá forma agresivity. Zrejme v spojitosti s pravidelným užívaním alkoholu,“ povedal pre Bratislavadeň Ján.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X