Bežec sa zachoval hrdinsky: Zachránil mužovi život, chcel si ho vziať skokom z mosta

Mestska policia pomoc zachrana zivota.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Muž chcel spáchať samovraždu a plánoval skočiť zo Starého mosta. Jeho konanie si všimol náhodný okoloidúci a pomohol mu.

Muž plánoval ukončiť svoj život skokom zo Starého mosta. Zabránil mu v tom pozorný okoloidúci bežec. Spolu s ďalšími svedkami tiež privolali mestských policajtov, ktorí rozrušeného muža upokojili a odovzdali do rúk záchranárov.

Mestská polícia prijala oznámenie o mužovi, ktorý sa snažil skočiť do Dunaja z lávky pre peších na Starom moste. Okamžite na miesto vyrazila najbližšia hliadka z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie, kde sa snažila mužovi pomôcť a najmä zabrániť v ďalších pokusoch skočiť z mosta do Dunaja.

Niekoľkokrát sa muž ešte pokúsil skočiť do vody, vytrhával sa policajtom z rúk a slabo komunikoval. Napokon sa ho ale podarilo hliadke upokojiť a odovzdať privolanej posádke rýchlej zdravotnej pomoci. Muž bol stále v zlom psychickom stave, avšak bez viditeľných zranení.

Mestská polícia tiež vyzýva v podobných situáciách konať, hlavne volať na pomoc hliadky mestskej polície prostredníctvom čísla 159. „Môžete tak zachrániť život,“ pripomína Mestská polícia Bratislava.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk