Bezpečnostné opatrenia na Obchodnej ulici sa vyplatili, zásahová jednotka riešila cez víkend dve bitky

Obchodna ulica bezpecnost pripady mestska policia.jpg
Foto: ilustračné, MsP Bratislava

Zásahová jednotka Mestskej polície Bratislava z Obchodnej zasahovala v noci pri dvoch bitkách.

Výborné výsledky priniesli zvýšené bezpečnostné opatrenia hlavného mesta. Podľa slov hovorcu mesta Petra Bublu: „Nové kamery, ktoré pokrývajú signálom prakticky 100% problémovej lokality, nová stanica mestskej polície a aj zásahová jednotka mestskej polície, ktorá v nej má svoje sídlo, prispeli k vyriešeniu dvoch incidentov a k stotožneniu páchateľov počas piatkovej noci.

Najskôr bola zásahová jednotka vyslaná k bitke dvoch ľudí na križovatke Obchodná – Poštová. Tento incindent podľa informácií od hovorcu zachytil príslušník MsP na stanici na Obchodnej vďaka jednej z nových kamier rozmiestnených v lokalite. Počas bitky bola zranená jedna osoba, ktorá upadla pri bitke do bezvedomia. Hliadka zároveň na osobnej slobode obmedzila 18-ročného Čecha, ktorý bol následne predvedený na oddelenie PZ.

Ani dve hodiny netrvalo a na Obchodnej ulici strhla bitka desiatich ľudí na zastávke MHD. „V tomto prípade pomáhali aj kolegovia z kynologickej hliadky, ktorí práve počas víkendov vypomáhajú na Obchodnej,“ informoval hovorca mesta. Pri incidente sa zranili štyri osoby, pričom tri boli ošetrené na mieste a štvrtá osoba bola prevezená do nemocnice. Účastníci bitky taktiež skončili v rukách príslušníkov štátnej polície.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk