Bezpečnosťou na internete sa bude zaoberať Súťažná konferencia organizovaná Bratislavou

počítač, muž
Foto: ilustračné, SITA/AP

V priestoroch Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave bude 5. a 6. apríla súťažná konferencia JUNIOR INTERNET AMAVET 2019, ktorú organizuje Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET).

Súťažná konferencia je určená žiakom základných a stredných škôl do 20 rokov, ktorí nemajú ukončené stredoškolské vzdelanie a aktívne sa zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie, internetovú grafiku a dizajn, písanie textov a blogov na webe či tvorbu mobilných a internetových stránok so vzdelávacím obsahom. Informoval o tom Ján Nemec z Asociácie pre mládež, vedu a techniku (AMAVET).

Pri príprave programu nadviazal AMAVET spoluprácu so združením digiQ, ktoré sa taktiež venuje vzdelávaniu v oblasti bezpečného internetu pre deti a mládež. „Okradnutým vo virtuálnom svete sa môže stať každý a takéto krádeže so sebou prinášajú nielen finančné straty. Predstavíme si praktické tipy, ako si môžeme každodenne posilňovať kybernetickú imunitu,“ uviedla riaditeľka digiQ Andrea Cox.

Súťaž sa uskutoční pod záštitou podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho, dekanky Fakulty informatiky a informačných technológií STU Márie Bielikovej a vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislava Mika. Odborným garantom konferencie je IT Asociácia Slovenska. Podujatie podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.

Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) je záujmové občianske združenie, ktoré funguje na princípe neziskovej organizácie 29 rokov. Združuje 4 500 aktívnych členov v 56 kluboch po celom Slovensku. Prináša inšpirácie a rozvíja mladé talenty, podporuje dobré nápady a pomáha získavať hodnotné skúseností. Kluby pracujú v oblasti astronómie, robotiky, informatiky, biotechnológie a v rôznych iných vedných disciplínach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk