Bezplatná doprava pre Ukrajincov mení podmienky, nárok treba preukazovať inak ako doteraz

+
Foto: BratislavaDen.sk, SH

Nárok na bezplatnú prepravu budú mať Ukrajinci, ktorí sa okrem preukazu totožnosti preukážu osobitným dokladom.

Od 1. júla sa menia podmienky bezplatnej prepravy pre občanov Ukrajiny na linkách Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Ako informuje hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Eva Vozárová, bezplatná preprava len na základe dokladu totožnosti sa ruší.

Osobitný doklad

Nárok na bezplatnú prepravu budú mať od júla občania Ukrajiny, ktorí sa okrem preukazu totožnosti zároveň preukážu osobitným dokladom SLOVAK HELP s červenou pečiatkou s textom v ukrajinskom jazyku, ktorý je vydávaný pri prekročení štátnej hranice, alebo dokladom preukazujúcim získanie statusu o dočasnom útočisku v prvom vydaní.

V regionálnej autobusovej a vlakovej doprave môžu občania Ukrajiny s uvedenými dokladmi bezplatne cestovať v deň získania dokladu a nasledujúce štyri dni,“ uviedla Vozárová.

Bezplatná MHD

V mestskej hromadnej doprave (MHD) môžu cestovať až do skončenia platnosti dokladu SLOVAK HELP alebo s dokladom preukazujúcim dočasné útočisko bez časového obmedzenia.

Nárok na bezplatnú prepravu nad rámec uvedených podmienok majú občania Ukrajiny, ak ide o deti a mládež do dovŕšenia veku 18 rokov a žiaci stredných škôl, vrátane jednej sprevádzajúcej osoby, a pracujúci, ktorí sa prepravujú do zamestnania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk