Bibiana objasní deťom prínos Ľudovíta Štúra. Výstava ponúkne veľa tvorivých aktivít

Ľudovít Štúr
SITA

Výstava Ako sa zachránili Ypso a Ľaľa naučí deti veľa o živote Ľudovíta Štúra a jeho prínose pre slovenské dejiny i slovenský jazyk, deťom ponúkne množstvo poučných hier.

Význam Ľudovíta Štúra, osobnosti slovenských dejín 19. storočia, národného buditeľa a „otca“ spisovnej slovenčiny priblíži deťom najnovšia výstava Bibiany Ako sa zachránili Ypso a Ľaľa. Výstavu otvoria v sídle Bibiany – Medzinárodnom dome umenia pre deti v stredu 28. októbra, teda presne v deň 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra.

„Jej autori sa zamýšľali nad tým, ako prekonať vážnosť témy o tejto veľkej osobnosti slovenskej histórie tak, aby bola poučná, ale aj hravá, vtipná, kreatívna a výtvarne zaujímavá,“ avizuje Dagmar Valčeková z Bibiany.

Ako ďalej informovala Valčeková, deti budú na výstave čítať a písať „štúrovčinou“, ale aj tlačiť Slovenskje národňje novini. Zoznámia sa tiež so životom Ľudovíta Štúra, ktorý autori výstavy spracovali do nápaditej výtvarnej podoby a cez vtipnú rozprávku sa dozvedia, ako sa do nášho jazyka napokon dostal mäkčeň a ypsilon.

Súčasťou výstavy budú aj ďalšie hry so slovami, napríklad jazykolamy, slovné koláže a veľa ďalších, ktoré deťom pomôžu odhaľovať tajomstvá jazyka. Výstavu pripravila trojica autorov: Halka Marčeková (scenár), Ondrej Slivka (výtvarno-priestorové riešenie) a Valéria Marákyová (dramaturgia).

Záujemcovia ju v Bibiane nájdu do 8. januára 2016, denne okrem pondelkov od 10. do 18. hodiny. Viac informácií možno nájsť na http://www.bibiana.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk