Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zahrada_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
16. júna 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Bibiana počas leta predstaví štyri výstavy pre deti. Na toto sa môžu tešiť

Súčasťou kultúrneho leta v Bibiane sú štyri výstavy pre deti o zvuku, rozprávkach, mestách i záhradách. O výstavách dnes informovali ich autori. Vstupné na výstavy pre deti je päťdesiat centov, dospelý zaplatí jedno euro.

Prvá výstava s názvom Európske rozprávky má podnázov Ľudové rozprávky krajín Európskej únie zo zbierok Bibiany. Návštevníkom je k dispozícii v Malej galérii Bibiany do 3. júla. Výstava predstavuje ľudové rozprávky národov, ktoré žijú v členských krajinách Európskej únie. Poukazuje na podrobnosti a previazanosť národných kultúrnych tradícií i na spoločný základ európskej duchovnej kultúry. Námet a odbornú prípravu robili Hana Ondrejičková a Jana Michalová. Výstava vznikla pri príležitosti predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie. Po skončení výstavy v Bibiane ju predstavia aj návštevníkom v Miestnej knižnici v Petržalke a v Knižnici pre deti mesta Košice.

Dramaturgička druhej výstavy Kuk na zvuk Valéria Marákyová na stretnutí spomenula, že myšlienkou výstavy je priblížiť detským návštevníkom zábavnou formou princípy akustiky. Deti zistia, ako sa zvuk šíri v rôznych materiáloch a ako rýchlo či kto prvý vypočítal rýchlosť šírenia zvuku v rôznych prostrediach. Výstava potrvá do 25. septembra.

Tretia výstava Umenie záhrady má podľa dramaturgičky Ingrid Abrahamfyovej deťom ukázať, ako záhrady vznikali a ako sa menili. „Chceme ukázať záhrady od Perzie po Petržalku. Je to prispôsobené deťom, ale veľa sa naučia aj dospelí,“ podotkla. Výstava potrvá tiež do 25. septembra. „Chceli sme, aby záhrada pôsobila na všetky zmysly. Celý priestor ozvučia, bude tam zvuk vody i vtákov,“ ukončila Abrahamfyová.

Koncepciu štvrtej výstavy s názvom Živé mesto rozdelili do šiestich tematických kapitol. Autorky Naďa Kačevová a Eva S. Koltáriková ju chápu ako hravý experiment, ktorého cieľom je odkrývať nové fakty o veciach a javoch známych z mestského prostredia. Kapitoly majú deti motivovať uvažovať o mestskom priestore najskôr ako o celku a postupne sa približovať k detailom. Deti budú mať možnosť zoznamovať sa s najznámejšími mestami a ich panorámami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X