Biela noc predvedie počas prvej októbrovej soboty nádherné divadlo

Biela noc zuckermandel.jpg
Biela noc

V sobotu 7. októbra sa uskutoční tretí ročník Bielej noci. Unikátne svetelné atrakcie si budú môcť návštevníci pozrieť na 65 zastávok. Okrem diel zahraničných i domácich umelcov budú k dispozície rôzne atrakcie.

Podľa organizátorov bude tento rok pripravený najbohatší program, aký sme v rámci Bielej noci kedy videli. Cieľ festivalu je stále rovnaký – popularizovať súčasné umenie, dostať ho medzi ľudí, nadviazať dialóg medzi verejným priestorom, umením a publikom. Mesto inak uvidíte tento rok vďaka 65 zastávkam.

Na Primaciálnom námestí bude stáť svetelný labyrint od českého umelca Pavla Korbičku. Príjemný zážitok vo vás vyvolá dielo kanadského umelca Maotika Aeryon, ktoré je pokročilým navigačným systémom, analyzuje zdroje dát a sprítomňuje krásu leteckých pohľadov na krajinu.

Biela noc maotik.jpg
https://www.facebook.com/bielanoc/?fref=ts

V Medickej záhrade si budú môcť návštevníci vychutnať atmosféru mesačného svitu vďaka výtvoru britského sochára Lukea Jerrama. Monumentálny mesiac s priemerom sedem metrov je tvorený detailnými zábermi NASA z povrchu Mesiaca v mierke 1:500 000.

Na nádvorí Zichyho paláca čaká na návštevníkov silný zážitok a nečakané momenty v podaní HAS company. Performance pod vedením Kristíny Strečkovej prepája pohyb ľudského tela a svetla.

Na Woodance, ktorý sa koná pod Mostom SNP, si budete môcť nakresliť vlastnú voodoo bábiku.

Ani tento rok nebudú na Bielej noci chýbať optické ilúzie. Dvojrozmerný dom umelkyne Jany Potiron vám ukáže, že všetko je len o uhle pohľadu.

Biela noc mesiac.jpg
https://www.facebook.com/bielanoc/?fref=ts

Na Hlavnom námestí sa dozviete, že svet je nádherné miesto a obývajú ho aj mieruilovní svetelní humanoidi. Celkovo päť postáv nájdete okrem námestia aj napríklad pri SND či na streche VÚB.

Most SNP či Starý Most sa opäť premenia na dychvyrážajúce svetlené objekty. Blažení budú všetci, ktorí navštívia aj Zuckermandel, Podhradie, Riverpark či Nivy Tower.

V Novej Cvernovke bude k dispozícii svetelná sauna, ktorú môžu navštíviť tí, ktorí si nezabudnú plavky. Budúcnosť architektúry ukáže symbolický svetelný mrakodrap či Vlna spájajúca brehy Dunaja pri Eurovei, ktorá má zobrazovať budúcu lávku pre peších.

Biela noc postavy.jpg
https://www.facebook.com/bielanoc/?fref=ts

Aj tento rok bude časť programu bezplatná, na časovo obmedzené predstavenia a interiérové inštalácie je možný vstup iba s BN passom v hodnote 8 eur. Dôchodcovia, deti do 15 rokov a ZŤP majú vstup zdarma.

K dispozícii bude aplikácia s mapou, ktorá návštevníkom pomôže sa zorientovať v spleti svetiel. Stiahnuť si ju bude možné až pred podujatím. Viac info o programe nájdete TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk