Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Biela noc
Plávajúca chalupa na Štrkoveckom jazere. Autormi inštalácie s názvom Walden Raft sú Elise Morin a Florent Albinet. Foto: SITA
22. septembra 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Biela noc znovu prichádza do Bratislavy, bude ešte veľkolepejšia ako naposledy

Medzinárodný umelecký projekt Biela noc sa aj tento rok pokúsi priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia, ale aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol, medzi inými aj tie v hlavnom meste.

Netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú nových zážitkov a vnemov môžete v Bratislave zažiť 8. októbra. Noc sa opäť stane dňom a ulice mesta počas celej noci zaplnia ľudia a umenie. Každý návštevník dostane počas druhej októbrovej soboty umeleckú mapku, ktorá ho prevedie rôznymi umeleckými zastávkami od vizuálne atraktívnych inštalácií cez rozličné divadelné predstavenia až po performance.

Festivalová trasa Bielej noci povedie od Slovenského rozhlasu, cez Prezidentskú záhradu, koncertnú sálu Klarisiek, Modrý kostolík, Kapitulskú ulicu, okolo hotela Kyjev až po Sad Janka Kráľa, ktorý so Starým mostom patrí medzi tohtoročné novinky. Vizuálne atraktívne inštalácie, digitálne umenie, mapping, performance, koncerty a tanec potrvajú počas druhej októbrovej soboty od 19. do 2. hodiny ráno

Po minuloročnej nečakane vysokej návštevnosti organizátori prichádzajú s vylepšeniami logistiky a orientácie v meste. Navigáciu po jednotlivých dielach, roztrúsených v širšom centre mesta, má uľahčiť dvojjazyčná aplikácia s mapou, popismi diel a užívateľským manuálom, ktorú vyvíjajú v spolupráci s partnerskou VÚB bankou. Aplikácia bude prístupná zdarma. Dopravnú vyťaženosť ciest v centre mesta má pomôcť odľahčiť dohoda s Cyklokoalíciou, ktorá disponuje komunitnými bicyklami.

Novinkou je aj jednorazové vstupné vo výške 8 eur pre diela vystavené vo vnútorných priestoroch alebo uzavretých objektoch, pričom deti do 15 rokov a dôchodcovia budú mať vstup zdarma. S tzv. „BN passom“ (vstupenkou na Bielu noc) bude možné vidieť vyše 20 umeleckých inštalácií, všetky ostatné diela umiestnené na verejných priestranstvách budú prístupné bezplatne.

Organizátori sa pre spoplatnenie návštev časti umeleckých diel tento krok rozhodli kvôli obmedzenej kapacite interiérov a aj pre zabezpečenie bezpečnosti krehkejších umeleckých diel. Na druhú stranu však sľubujú väčší komfort pri prehliadke vystavených objektov. „Výťažok zo vstupného použijeme na zvýšenie kvality organizácie a dramaturgie budúceho ročníka Bielej noci,“ avizovala riaditeľka festivalu Zuzana Pacáková.

Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X