Biela noc rozžiari Bratislavský kraj - Vizuálny festival súčasného umenia putuje do vybraných miest bratislavského regiónu

Screenshot_14.jpg
BSK

PR: BRATISLAVA, 19.10. 2017 – Vybrané umelecké diela slovenských umelcov z Bielej noci budú môcť na prelome októbra a novembra vidieť aj návštevníci v Stupave, Senci a Budmericiach.

Už počas najbližšieho víkendu oživí interiér synagógy v Stupave dielo Kataríny Hudačinovej. Vernisáž k výstave sa uskutoční 21. októbra o 18:00 h a výstava potrvá do nedele 12:00 h
Ako informuje umelecká riaditeľka festivalu, Zuzana Pacáková, najnovší výstavný projekt slovenskej fotografky Kataríny Hudačinovej predstavuje diela inšpirované islandskou prírodou, jej vulkanickou činnosťou, sopkami, lávovými poliami, mikrosvetom minerálov a svetelnými prírodnými javmi. Fotografia je pre ňu v tomto projekte predovšetkým nástrojom pre získanie umeleckého materiálu, ktorý ďalej rozvíja.

Ďalším krajským mestom, ktoré uvedie dielo z Bielej noci, je Senec. V sobotu 28. októbra po zotmení o 19:00 h umelecké zoskupenie BN Label bude pracovať s geometriou námestia. Pôsobivá umelecká hra svetelných objektov sa pohrá s priestorovým vnímaním. Farebný svetelný rytmus štvorcov vytvorí iluzórny priestor, ktorý dodá námestiu nový, neprebádaný rozmer.

Tretím krajským mestom, ktoré zažije Bielu noc, sú tento rok Budmerice, ktoré pozývajú diváka do čarovného areálu kaštieľa prvú novembrovú sobotu, 4. októbra o 18:30 h. Historický kaštieľ v Budmericiach a jeho výnimočnú architektúru umocní umelecké zoskupenie BN Label nasvietením fasády. Spolu s anglickým parkom plným starých stromov bude miesto pôsobiť na divákov magickým dojmom.

Vybrané diela Bielej noci sa do rôznych miest v bratislavskom regióne dostanú vďaka spoluorganizátorovi akcie, ktorým je už tretí rok Bratislavský samosprávny kraj. „Bratislavský kraj s hlavným mestom je nádherný región, má veľa dominánt, ktoré je však potrebné zatraktívniť, aby sem prilákali ľudí a aby sa sem tí ľudia aj vracali. Práve projekt Biela noc to dokázal tým, že ukazuje nielen vizuálne umenie netradičnou formou, ale zároveň návštevníkov aj turistov prevedie po meste a kraji,“ hovorí predseda BSK Pavol Frešo. Dodáva, že do Budmeríc bude zabezpečená aj autobusová preprava Malokarpatský expresom, čo je turistický projekt na podporu cestovného ruchu do Malých Karpát.

Festival súčasného umenia Biela noc sa na Slovensku každým rokom rozrastá, v Košiciach sa uskutočnil ôsmy a v Bratislave tretí ročník. Slovenské podujatie je súčasťou medzinárodnej siete
White NightEurope.

Viac informácií:
Denisa Vološčuková, PR manažérka: voloscukova@dynamic.sk ; 0905 230 810
Tatiana Kubišová, PR manažérka: kubisova@dynamic.sk; 0905 724 022

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk