BKIS Music Festival dnes začína, príďte sa zabaviť

koncert, diváci
SITA

Víkendové bežecké podujatie ČSOB Bratislava Marathon spestrí aj séria koncertov a kultúrnych podujatí pod názvom BKIS Music Festival. Štvrtý ročník hudobného festivalu sa začína už dnes večer a potrvá do nedele 29. marca.

Podujatie dnes slávnostne otvorí bežecký maratón, cez víkend sa na piatich scénach popri trati vystriedajú mnohí hudobníci, medzi nimi napríklad kapely Hex či Funkiez. O podujatí informovala Daniela Martinčeková z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS), ktoré festival organizuje.

BKIS Music Festival sa koná popri športovom podujatí ČSOB Bratislava Marathon. Festival sa bude konať na piatich scénach popri bežeckej trati – pri obchodnom centre Eurovea, Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu, na Námestí SNP, Hviezdoslavovom námestí a na križovatke Záhradníckej a Svätoplukovej ulice.

Hudobný program dnes o 19. hodine pri Eurovei odštartuje kapela Legacy, po koncerte organizátori slávnostne otvoria podujatie ČSOB Marathon 2015. V sobotu bude pódium pri nákupnom centre patriť kapelám Funkiez (18.00 hod.) a Hex (19.00 hod.), program ukončí ohňostroj (20.00 hod.).

Samotný bežecký maratón odštartuje v nedeľu o 10. hodine pri Eurovei, kde neskôr vyhlásia výsledky hlavných behov (12.30 hod.) a aj výsledky podľa vekových kategórií v maratóne a polmaratóne. Bežcov budú na viacerých miestach popri trati povzbudzovať hudobníci, tanečníci, talentované deti zo základnej umeleckej školy či bubeníci z Campana Batucada a Tambores.

Obmedzená premávka MHD

Nedeľný bežecký maratón obmedzí aj premávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava na svojej internetovej stránke. V nedeľu 29. marca od 9. do 15. hodiny bude dočasne zmenená premávka liniek MHD premávajúcich na trati maratónu.

Od 9.30 do 11.15 hod. nebudú premávať električky č. 8 na Ružinovskej radiále. Linky č. 1, 3, 4, a 9 budú v čase maratónu premávať po skrátených alebo zmenených trasách. Premávať nebude v nedeľu od 9.30 do 14. hodiny ani trolejbus č. 210 premávajúci na trase medzi Autobusovou stanicou na Mlynských nivách a Hlavnou stanicou Bratislava. Ostatné trolejbusy (201, 202, 205, 206, 207, 208, 209, 212) budú premávať po zmenených alebo skrátených trasách.

Počas maratónu od 8. do 15. hodiny bude zastavená aj premávka autobusovej linky č. X13. Linka č. 21, ktorá jazdí medzi Autobusovou stanicou a Devínskou Novou Vsou, bude začínať i končiť na zastávke Trnavské mýto. Linka č. 28 nebude premávať až k nákupnému centru Eurovea, ale len po Most SNP. Po zmenenej alebo skrátenej trase budú premávať aj ďalšie linky – č. 50, 66, 67, 68, 70,87, 95, 96, 90 a 801.

Linka č. 88 premávajúca od Mosta SNP cez Petržalku k Autobusovej stanici bude v smere od Mosta SNP premávať v čase od 9.30 do 13. hodiny medzi zastávkami Ekonomická univerzita a Autobusová stanica obojsmerne cez Prístavný most, Bajkalskú, Prievozskú, Mlynské nivy.

Z Autobusovej stanice do Petržalky a k Mostu SNP pôjde linka č. 88 z náhradného nástupišťa Autobusová stanica na Páričkovej ulici, kde tradične končia trolejbusové linky 206 a 210. Viac informácií o zmenených či skrátených trasách je na internetovej stránke Dopravného podniku Bratislava.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk