Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
deti, škola, zápis
ilustračné: SITA
15. marca 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Blížia sa zápisy, račianske školy sa predstavia na dni otvorených dverí

Na dvoch základných školách patriacich do zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Rača sa zápisy uskutočnia počas dvoch dní – v piatok 15. apríla od 15. do 18. hodiny a v sobotu 16. apríla od 8. do 12. hodiny. V rovnaké dni sa bude konať zápis aj na tretej základnej škole v Rači – Spojenej škole de La Salle, ktorá ale pod zriaďovateľa MČ Rača nespadá.

Podľa školského zákona sú rodičia povinní prihlásiť k zápisu deti, ktoré do augusta 2016 dovŕšia 6 rokov, ako aj deti, ktorým bol v predchádzajúcom školskom roku odložený začiatok povinnej školskej dochádzky. Keď chce rodič zapísať do školy mladšie dieťa, musí si pri zápise vyžiadať informácie o úradnom postupe pri predčasnom zaškolení.

Dve školy patriace do zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti pripravili Deň otvorených dverí, v rámci ktorého sa môžu rodičia a budúci prváci detailnejšie zoznámiť s prostredím školy a spôsobom výuky. „Profilujeme sa ako moderná a rôznym inovačným trendom otvorená škola. Výnimočnou atmosférou, zladeným dizajnom vnútorných priestorov a technickým vybavením vysoko presahujeme priemer slovenských škôl. Zameriavame sa na anglický jazyk od 1. ročníka a informatiku. Máme tu krásny športový areál, rôznorodú krúžkovú činnosť a veľký potenciál aj preto, že načúvame požiadavkám rodičov,“ uviedla riaditeľka ZŠ Tbiliská Eva Šišková. Zároveň pozýva na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 31. marca od 8. do 12. hodiny.

ZŠ s MŠ J. A. Komenského zase ponúka inovačný model vysoko efektívneho učenia – integrované tematické vyučovanie. „Naši žiaci sa v bezpečnom prostredí učia zmysluplný obsah, pričom sa stretávajú so zážitkami z reálneho sveta. Učia sa fungovať v tíme, argumentovať, podávať maximálny osobný výkon, ale nezabúdame ani na používanie rešpektujúcej komunikácie a rozvoj životných zručností ako odvaha, vytrvalosť, trpezlivosť, priateľstvo. Získané vedomosti prezentujú deti vo svojich ročníkových prácach. Máme bodový systém hodnotenia žiakov, 30 záujmových krúžkov, tvorivé dielne, žiacky parlament, burzy žiackych prác… Tešíme sa z novovybudovaných priestorov, žiackej kuchynky či nového školského ihriska,“ povedala riaditeľka školy Tatiana Kizivatová. Deň otvorených dverí na ZŠ bude 22. marca od 8.00 do 10.40 hod.

K zápisu je potrebné prihlásiť aj deti telesne znevýhodnené, aby bolo možné včas zabezpečiť ich vhodné zaškolenie, prípadne zaradenie do príslušného druhu a typu školy pre deti vyžadujúce osobitnú starostlivosť, alebo vydať rozhodnutie o oslobodení od školskej dochádzky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X