Bobry trápia obyvateľov Záhorskej Bystrice, cestnú premávku ohrozujú ich hrádze

Bobry v Záhorskej Bystrici
Foto: Gettyimages, Facebook/ Záhorská Bystrica - oficiálna stránka - koláž Bratislavadeň

Bobry sú zákonom chránené zvieratá a mestská časť čaká na návrh riešenia zo strany Štátnej ochrany prírody.

Problém s bobrami nemá len Záhorská Bystrica, ale taktiež napríklad Petržalka. Pre zvieratá sú atraktívne jazerá a vodné plochy s množstvom stromov. Bobrov vídať na Chorvátskom ramene i pri jazere Veľký Draždiak.

Čakajú na návrh riešenia

Bobry si vytvorili hrádze na Mariánskom potoku v Záhorskej Bystrici, ktoré bránia odtoku vody. Spôsobuje to vystúpenie z brehov a zaplavovanie okolitého poľa.

Mestská časť riešila tento problém už v decembri minulého roka so zamestnancami Štátnej ochrany prírody. Čakajú na návrh riešenia, pretože bobry sú zákonom chránené zvieratá.

„Záleží nám na ochrane chránených bobrov, avšak myslíme aj na bezpečnosť cestnej komunikácie, aby sa voda nedržala na poli a nepresakovala cez cestu,“ uviedla mestská časť na Facebooku. Situácia sa rieši aj so zástupcami Správy povodia Moravy Slovenského vodohospodárskeho podniku.

Bobry v Záhorskej Bystrici
Bobria hrádza. Foto: Facebook/ Záhorská Bystrica - oficiálna stránka

Môže dôjsť k tragédii

Obyvatelia v diskusii upozornili, že voda sa dostáva už na druhú stranu cesty v poli. „Nemalo by sa čakať, až podmočí hlavnú cestu a príde tam časom k tragédii,“ varuje pán Miloslav.

„Otázka času, kedy podmyje cestu a prepadne sa cesta alebo most… Voľakedy vedeli, prečo bobry vyhubiť,“ myslí si pán Patrik.

Ďalší obyvateľ vzal situáciu s humorom. Pán Marek uviedol, že bobry spravili peknú hrádzu a keby vedeli stavať diaľnice, mali sme by aj nejaké dokončené naprieč Slovenskom.

Bobry v Záhorskej Bystrici
Bobria hrádza. Foto: Facebook/ Záhorská Bystrica - oficiálna stránka

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk