Bohaté kultúrne aj športové leto onedlho odštartuje v Karlovej Vsi

Deň detí
Foto: ilustračné, SITA

Obľúbené premietanie filmov v prírodnom areáli Líščieho údolia, komorné koncerty v botanickej záhrade, rozprávky, tvorivé dielne aj príjemné cvičenie v záhrade Vodárenského múzea. To všetko a ešte omnoho viac vás čaká toto leto v Karlovej Vsi.

Mestská časť Karlova Ves v rámci blížiaceho sa Kultúrneho leta pripravila bohatý program. Akcie potrvajú od začiatku júla do konca augusta. Pre návštevníkov budú vstupy na všetky podujatia bezplatné. Informácie nám poskytol hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Najväčším ťahákom bude Filmové leto v Líščom údolí. Každý piatok sa budú v Parku SNP premietať filmy s rôznou tematikou. Diváci uvidia komédie, rozprávky pre deti aj dospelých či film na aktuálnu tému migrantstva.

O komfortnosť podujatia sa postará občerstvenie, nebudú chýbať deky a repelenty. Kultúrne leto bude promovať retro autíčko, ktoré bude premávať po celej Bratislave.

„Špeciálny program je pripravený počas leta pre rodiny s deťmi. Každý pondelok, striedavo na Námestí sv. Františka a pri fontáne na Pribišovej ulici, uvidia návštevníci interaktívne rozprávky, alebo sa budú môcť zapojiť do tvorivých dielní, kde si vytvoria a odnesú domov aj darček. Priaznivcov kníh poteší v Líščom údolí obľúbená letná mobilná čitáreň aj s dennou tlačou, či autogramiády so spisovateľmi,“ uviedla starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Kultúrne leto v Karlovej Vsi prinesie tento rok aj tri atraktívne koncerty v botanickej záhrade v podaní Thomasa Puskailera, dámskeho orchestra The Ladies Enbsemble či jazzového zoskupenia La Jana & Her Cats.

Novinkou je Športové leto. Kým vlani mohli Karlovešťania využiť iba jogu jedenkrát týždenne, po novom si budú môcť zacvičiť od pondelka do štvrtka o 18. hodine v záhrade Vodárenského múzea. Pripravená je zumba, cvičenia, ktoré spájajú prvky jogy a pilatesu, cviky kombinujúce aeróbne cvičenie s posilňovaním s vlastnou váhou či cvičenia so športovými pomôckami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk