Boj o zachovanie športovej a rekreačnej funkcie starého vajnorského letiska

Stare letisko vajnory.jpg

Vo Vajnoroch zbierajú obyvatelia podpisy pod petíciu za zachovanie športovej a rekreačnej funkcie starého letiska Vajnory. Iniciátori petíciu chcú týmto spôsobom zabrániť zmene využitia rekreačnej plochy starého letiska. Miestni poslanci budú o petícii rokovať vo štvrtok.

Pod petíciu sa podpísalo viac ako 1 750 ľudí, predložil ju miestny poslanec a kandidát na starostu mestskej časti Vajnory Juraj Ondruška.

„My, dolu podpísaní občania, obyvatelia Bratislavy, svojím podpisom žiadame zachovať funkciu ‚šport, telovýchova a voľný čas na ploche staré letisko Vajnory tak, aby táto plocha mohla slúžiť aj naďalej všetkým Bratislavčanom. Nesúhlasíme s aktuálne navrhovanou zmenou č. KR/VA/8 v návrhu zmeny územného plánu 04 na ploche staré letisko Vajnory. Nechceme, aby sa územie funkcie šport, telovýchova a voľný čas ZMENILO na funkcie bytovej zástavby tak, ako je navrhované v ZaD04 ÚP BA,“ uvádza sa k petícii.

Obyvatelia petíciou bojujú proti zmene územného plánu, ktorým by sa spustila výstavba novej štvrte. Spoločnosť Nordic Investors chce na ploche letiska postaviť projekt Nové Vajnory.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk