Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: rušňové depo Bratislava - východ, Východná
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
13. apríla 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Boj s hlukom v Rači: Železnice musia do konca júna vykonať opatrenia

Rozhodnutie Útvaru vedúceho hygienika, na základe ktorého sú Železnice SR povinné do 30. júna na železničnej stanici Bratislava – Východ zrealizovať opatrenia proti hluku, nadobudlo 4. apríla právoplatnosť.

Nesmú sa pritom prekročiť prípustné hodnoty určujúcich veličín hluku pre deň, večer a noc vo vonkajšom prostredí chráneného územia v lokalitách Východná, Dopravná a Na pasekách.

Problematikou extrémneho hluku sa začal Útvar vedúceho hygienika ministerstva dopravy zaoberať na jeseň minulého roka na základe podnetu mestskej časti. „Po rokoch sa táto záležitosť, ktorá znepríjemňovala život ľuďom na Východnom, konečne pohla vpred. Veľmi tomu pomohla aj masívna podpora našich miestnych obyvateľov,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Mestská časť dala ešte v auguste 2015 vypracovať dokument Štúdia – objektivizácia a hodnotenie expozície obyvateľov a ich prostredia hlukom, z výsledkov ktorej vyplynulo, že v uvedených lokalitách sú vysoko prekročené povolené limity hluku a už v roku 2008 registrovali podnety s rovnakým obsahom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X